viešbutis „Regatta Suites“

Aukščiausios klasės apartamentai pajūryje

Hanko kurorto Tehtaanniemio parke įsikūręs viešbutis „Regatta Suites“ siūlo kokybišką poilsį pajūryje. Erdvių ir šviesių jo apartamentų apdailai buvo naudojami kompanijos „Tikkurila“ gaminiai.

Tarp Hanko prieplaukos ir gyvenamųjų rajonų iškilusį nuostabų poilsio kompleksą sudaro du seni pastatai – atostogų apartamentai bei sveikatinimo ir grožio paslaugų centrasRegatta Suites“ ir sveikatinimo paslaugų centrasHangon Regatta Spa“.

Viešbutyje „Regatta Suites“ esantys 43 apartamentai sudaro tris blokus ir yra nuo 52 iki 150 kvadratinių metrų ploto. Pastato eksterjere vyrauja natūralus akmuo, šviesios žemės spalvos, medinės dailylentės, aliuminis ir stiklas.

Projekto vykdytojas – privačių investuotojų valdoma kompanija Regatta Resorts Oy“, generalinis rangovas – kompanija Hartela Länsi-Suomi Oy“. Pastatus projektavo architektų kompanija Cedercreutz Arkkitehdit Oy“.

 

Viešbučio „Regatta Suites“ interjeras
Šviesių ir erdvių apartamentų apdailai reikėjo tiek aukštus reikalavimus atitinkančių dažų, tiek patyrusių dažytojų.

Šviesa ir šviesios spalvos

Apartamentai neužstoja jūros vaizdo, dideli langai ir didžiulis kambarių aukštis – kai kur net iki 2,9 metro – daro juos nepaprastai erdvius ir šviesius. Projekto sumanytojai turėjo tikslą pasiūlyti aukštos kokybės poilsį pajūryje atsižvelgdami į Hanko kurorto specifiką.

„Norėjome sukurti pastatų kompleksą, kurio formos derėtų prie nedidelių Hanko kurorto pastatų. Nors pastatas yra trijų aukštų, jis nepanašus į įprastą daugiabutį pastatą, labiau primena grupę mažų namelių, tobulai susiliejančių su Tehtaanniemio kraštovaizdžiu. Kita vertus, viduje svarbų vaidmenį vaidina šviesios spalvos ir pro didelius langus į vidų srūvanti šviesa“, – pasakoja architektas Sebastianas Cedercreutz‘as.

Apartamentų sienos dažytos visiškai matiniais dažais „Tikkurila Harmony“, o lubos padengtos gruntu ir lubų dažais „Tikkurila Siro 2“. Aksomo švelnumo įspūdį sukuriantys dažai „Harmony“ idealiai tinka erdvioms ir šviesioms patalpoms.

„Mes būtinai norėjome, kad sienos būtų matinės ir kuo labiau atspindėtų šviesą. Nutviekstos ryškios saulės šviesos jos švelniai švyti – sukuria nuostabią nuotaiką ir atrodo visiškai kitaip nei blizgūs paviršiai. Be abejo, buvo svarbu, kad sienas būtų galima valyti“, – sako Cedercreutz‘as.

 

Statybos darbų vadovas Dennisas Hinderssonas patenkintas rezultatu.
Statybos darbų vadovas Dennisas Hinderssonas patenkintas rezultatu.

Sudėtingas, bet įdomus projektas

Dideli langai ir šviesios sienos pareikalavo tiek aukštus reikalavimus atitinkančių dažų, tiek profesionaliai dirbančių dažytojų.

„Buvo išties sudėtinga. Esant dideliems langams ir baltoms sienoms glaistytojas ir dažytojas turi būti ypač nagingi. Šviesos užlietame kambaryje visi nelygumai pastebimi akimirksniu, – sako kompanijos „Hartela“ darbų vykdytojas Dennisas Hinderssonas. – Žinoma, dėl iššūkių buvo dar įdomiau dirbti, nes taip įgyji neįkainojamos patirties“.

Viešbučio „Regatta Suites“ sienos
Sienos dažytos visiškai matiniais dažais „Tikkurila Harmony“, o lubos padengtos gruntu ir lubų dažais „Tikkurila Siro 2“.

Kompanijos „Hartela“ dažytojų vadovas Auno Heininenas pabrėžia, kad reikėjo ypatingo tikslumo bei kruopštumo ir aukštos kokybės gaminių.

„Nors kompanijoje „Hartela“ dirbu jau 40 metų ir man teko dažyti ligonines bei kitus specialios paskirties pastatus, šis projektas buvo vienas sudėtingiausių. Didžiuliai – net iki 60 kvadratinių metrų ploto – kambariai, nuo grindų iki lubų einantys langai, speciali įranga, pvz., iš Italijos atgabenta furnitūra, terasoje įrengta sūkurinė vonia bei reiklūs užsakovai turėjo įtakos dažymo spartai ir būdams“, – sako Heininenas.

Lubų dažymas pareikalavo ypatingo meistriškumo.

„Naudojant pastolius būtų neįmanoma nudažyti visų lubų vienodai, todėl reikėjo apsieiti be jų. Dažėme dviem būdais – sparčiai dengėme dažus vien tik voleliu arba vienas dažytojas dengė purkštuvu, o kitas išlygino voleliu. Dažant vien tik voleliu reikia ypatingo meistriškumo, kad visas paviršius būtų padengtas vienodai. Bet abu būdai pasiteisino ir rezultatas buvo išties įspūdingas“, – sako Heininenas.


Teksto autorė Meri Peltola
Nuotraukos Tero Pajukallio ir kompanijos „Hartela Oy“

Iliustracijos kompanijos „Cedercreutz Arkkitehdit Oy“

 

Daugiau apie projektą: „Hangon Regatta Suites“

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt