Kuo ypatingas spalvynas „Tikkurila Symphony“ ir kaip juo naudotis?

Kuo ypatingas spalvynas „Tikkurila Symphony“ ir kaip juo naudotis?

„Tikkurila Symphony“ – vienas didžiausių šiuolaikinių spalvynų. Tai patogi ir patikima spalvų sistema, užtikrinanti, kad nudažyto objekto spalva tiksliai atitiks pavyzdį.

Spalvyną „Tikkurila Symphony“ sudaro 2 436 spalvos, skirtos vidaus dažams. Visos spalvos rūpestingai išlaikomos nepakitusios, tad naudodamiesi šiuo spalvynu galite būti tikri, kad galutinis rezultatas bus būtent toks, kokio tikitės.

Spalvynas „Symphony“ ir kompanijos „Tikkurila“ spalvinimo sistema puikiai tinka visiems jos gaminiams – tai užtikrina jų nepriekaištingą nuspalvinimą ir optimalų veiksmingumą.

Symphony spalvynas

Skaičiai

  • Spalvynas „Symphony“ naudojamas nuo 2002 m.
  • Spalvyną sudaro 2 436 spalvos: 203 pagrindinės spalvos, 1 218 šviesesnių atspalvių ir 1 015 šviesesnių blausių atspalvių.
  • Spalvyną sudaro dvi išskleidžiamos spalvų paletės – OPUS 1 ir OPUS 2.
  • Spalvų paletę OPUS 1 sudaro ryškios spalvos (300–390), o OPUS 2 – blankios spalvos (391–502).

Į spalvyną taip pat įeina 10 balkšvų atspalvių (503).

Dėmesys spalvų suvokimui

Siekiant suprasti spalvų prigimtį ir suskirstyti jas į kategorijas sukurta daug įvairių spalvų teorijų, modelių ir sistemų.

Spalvynas Tikkurila Symphony“ paremtas spalvų suvokimu. Be subjektyvių veiksnių, spalvos suvokimą taip pat lemia fizinė aplinka, apšvietimas, dažyto paviršiaus tekstūra ir kt. Taigi spalvų pavyzdžius reikėtų vertinti natūralioje aplinkoje ir, jei įmanoma, vertėtų atlikti bandomąjį dažymą. Norint išbandyti spalvą galima įsigyti mažą bandomąją dažų pakuote.

Tikkurila symphony

Spalvyno struktūra

Kad būtų lengva naudotis, spalvyną „Symphony“ sudaro dvi išskleidžiamos spalvų paletės – OPUS 1 ir OPUS 2. Spalvų paletę OPUS 1 sudaro grynos ryškios spalvos, o OPUS 2 – blausūs atspalviai.

Kiekvieną išskleidžiamos spalvų paletės kortelę sudaro 12 spalvų. Visos spalvos turi atskirą kodą, kurį sudaro raidė ir trys skaitmenys. Kodas rodo spalvos vietą paletėje, jis nesuteikia informacijos apie spalvos kompoziciją. Visų toje pačioje kortelėje esančių spalvų kodų skaitmenys yra vienodi.

Kiekvienos kortelės viduryje yra vadinamoji pagrindinė spalva, pažymėta raide M. Virš pagrindinės spalvos išdėstyti šviesesni jos atspalviai, pažymėti raidėmis L, K, J, H, G ir F. Po pagrindine spalva išdėstyti šviesesni blausūs atspalviai, pažymėti spalvomis N, S, V, X ir Y.

Pastaba! Kortelėse, pažymėtose kodais 488–502, spalvos išdėstytos kita tvarka – nuo šviesiausio iki tamsiausio atspalvio. Kortelė, kurios kodas yra 503, skirta balkšviems atspalviams, ji yra tik naujausiuose spalvyno egzemplioriuose.

Eiti į spalvyną „Symphony“

Domitės spalvomis ir spalvinimu? Užsiprenumeruokite architektams ir projektuotojams skirtą mūsų naujienlaiškį ir sužinosite visas mūsų naujienas.

Prisijungti
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt