Gamtos įkvėptas interjeras

Gamtos įkvėptas interjeras

Gamtos spalvų paletė, natūralios medžiagos ir žaluma – biofilinis interjero dizainas patalpose leidžia jaustis tarsi lauke. Jis sukuria ramią atmosferą ir užtikrina gerą savijautą. Atverkite namų duris gamtai pasitelkę 2023 metų spalvų kolekciją „Color Now“.

Biofilinis interjero dizainas atneša gamtą į namus ir padeda sukurti ramią, atpalaiduojančią aplinką. Šiam interjero dizaino stiliui būdinga įvairių gamtos elementų dermė: į patalpą patenkanti natūrali šviesa, natūralios medžiagos, augalai, gamtos įkvėpti raštai bei tekstūros. Jau vien atidarius langą ir įleidus į kambarį šviežio oro jame atsiranda gamtos elementas.

Gamta alsuojantį interjerą Jums padės sukurti 2023 metų spalvų kolekciją „Color Now“. Susipažinti su nauja spalvų kolekcija galite čia

Gamtos įkvėptas interjeras

Šviesa – pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti 

Maksimaliai padidinus natūralios šviesos kiekį patalpose sukuriamas gamtos pojūtis. Pro didelius langus į kambarį patenka didelis natūralios šviesos srautas, o jei langai maži, patalpą galite pašviesinti nudažę šviesiomis spalvomis sienas, kad jos geriau atspindėtų sklindančią šviesą. Iliustracijoje parodyta, kaip šviesa atsispindi nuo sienos, nudažytos švelnia rausvai oranžine spalva „Riviera“ (Y406). 

Natūralios medžiagos 

Natūralios medžiagos puikiai dera su natūralia šviesa. Eksperimentuokite su įvairiomis natūraliomis medžiagomis – išbandykite medieną, kamštieną, vilną, molį ir akmenį. Šios medžiagos nesensta ir yra universalios. Jei interjere naudojate medieną, išlaikykite jos spalvą, kaip parodyta iliustracijoje, kad sukurtumėte natūralumo pojūtį. Šviesi mediena nuostabiai dera su 2023 metų spalva „Rosy Moment“ (V413) ir sodriai geltona spalva „Wax“ (J392). 

Eksperimentuokite su ekologiška tekstile, suteikiančia patogumo ir jaukumo. Nepamirškite klasikos – vilnos, medvilnės ir lino.  

Gamtos įkvėptas interjeras
Gamtos įkvėptas interjeras
Gamtos įkvėptas interjeras

Gamtos spalvų paletė 

Gamta mus žavi spalvų įvairove – nuo neutralių ir švelnių žemės atspalvių iki ryškių gėlių bei vaisių spalvų. Biofilinio interjero dizaino spalvų paletėje gausu neutralių ir augalijos spalvų, pvz.: „Sea Smoke“ (X447) – pilkšva kaip akmuo, „Riviera“ (Y406) asocijuojasi su smėliu, o „Grotto“ (M449) primena samanas ir lapus. 

Iliustracijoje matoma samaninė spalva „Grotto“ (M449) sukuria kambaryje nepakartojamą atmosferą. Šviesiai rausva spalva „Magnolia“ (H320) nudažytos lubos žaviai dera su sodriu tamsiu sienų žalumu. 

Gamtos spalvos nuostabiai pakeičia kambario atmosferą. Išbandykite biofiliniam interjero dizainui būdingas neutralias spalvas, pvz., „Wax“ (J392). Pirmenybę teikite žaliai spalvai – visiems jos atspalviams ir pavidalams. Pavyzdžiui, galite nudažyti vieną ar dvi sienas žalsva spalva – „Grotto“ (M449) arba „Silk Road“ (S440), dekoruoti interjerą augalais arba žaliomis pagalvėlėmis. Nesvarbu, kaip panaudosite žalią spalvą, ji sukurs kambaryje ramybės pojūtį. 

Natūralios formos

Gamtai būdingos formos visada džiugina akį. Apvalių, lenktų natūralių formų baldai arba gamtos motyvais margintos sienos sukuria kambaryje biofilišką atmosferą. Jei norite suteikti kambariui unikalų akcentą, papuoškite jį žaviais rankdarbiais.  

Interjero dekoravimas augalais – puikus būdas išvalyti patalpų orą, be to, natūralios augalų formos sušvelnina griežtas žmogaus sukurtas sienų ir lubų linijas.  

Gamtos įkvėptas interjeras

Norite sužinoti daugiau?

Auginkite savo kūrybiškumą, sužinokite naujausias tendencijas ir gilinkite žinias. 

Prisijunkite prie "Tikkurila Pro Designer" - naujos erdvės kūrybingiems architektūros ir interjero dizaino specialistams.

Prisijunkite prie „TIKKURILA PRO DESIGNER“
Prisijungti
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt