choosing colour for terrace

5+1 patarimas, padėsiantys išsirinkti terasos spalvą

Pakeitus terasos spalvą galima sukurti joje visiškai naują atmosferą, tačiau spalvos pasirinkimas dažnai tampa nemenku iššūkiu. Pateikiame 5+1 patarimą, kurie padės Jums išsirinkti tinkamą spalvą Jūsų terasai.

Natūrali ruda, šiuolaikiška juoda arba šviesi ir gaivi – tai tik keletas variantų, kuriuos verta apsvarstyti norint išsirinkti geriausią spalvą savo terasai. Šie klausimai padės Jums apsispręsti, ypač jei kyla abejonių.

light wooden colour terrace with bohemian furniture and plants

1. Kokia yra dabartinė spalva?

Norėdami išrinkti savo terasai tinkamą spalvą turite žinoti, kokia dabartinės jos spalva. Terasų aliejus „Valtti Plus Terrace Oil“ ir lauko medienos aliejus „Valtti Plus Wood Oil“ yra skaidrūs, tad nauja terasos spalva priklausys nuo dabartinės medienos spalvos. Jei terasos spalva neutrali ar šviesi, ją pakeisti kur kas lengviau.

Vienintelis būdas sužinoti, kaip atrodys nauja spalva, patikrinti ją padengiant aliejumi nedidelį lentos plotelį nepastebimoje vietoje. Nepriimkite galutinio sprendimo, kol to nepadarėte.

 

2. Išryškinti ar paslėpti?

Ketinate paversti terasą centrine erdve ar norite, kad ji harmoningai susilietų su aplinka? Pagrindinė taisyklė: šviesios ir ryškios spalvos išsiskirs iš aplinkos, o tamsios ir blausios – su ja susilies. Neturint tvirtos nuomonės, kokią spalvą rinktis, tamsios ir blausios spalvos paprastai yra saugiausias pasirinkimas.

 

3. Kaip atrodo namas?

Daugeliui yra svarbu, kad terasa derėtų prie namo išorės, taip pat ir jos spalva. Jei norite, kad namo ir terasos spalvos sudarytų harmoningą derinį, neapsiriksite suporavę šaltą ir ryškią arba šiltas blausias spalvas. Priimant sprendimą Jūsų namui taip pat tenka svarbus vaidmuo – tradicinis medinis raudonas namas ir šiltos rudos spalvos terasa atrodys žaviai ir jaukiai, o šiuolaikiškos vilos eleganciją dar labiau išryškins juoda arba pilka terasa.

Geras patarimas – žvelgiant į namą iš 15–20 metrų atstumo pabandyti įsivaizduoti, kaip atrodys rezultatas. Paprastai mes žiūrime į terasą stovėdami ant jos, bet galbūt ji atrodo visiškai kitaip žiūrint į ją iš tolo.

six colour collections for translucent wooden surfaces
Spalvų pavyzdžiai (nuo viršaus, iš kairės): „Tatti“ (5071), „Karhu“ (5074), „Turve“ (5088), „Piki“ (5089), 5143 ir „Poro“ (5087). Pavyzdžiams naudota medienos dažyvė „Valtti Color“. Naudojant kitą produktą jų spalvos gali skirtis.
dark colour terrace

4. Kokia gamta supa namą?

Rinkdamiesi naują spalvą terasai šviežių idėjų dairykitės Jūsų namą supančioje gamtoje. Galbūt Jums patinka žolės, akmenų, samanų, augalų ar žemės atspalviai? Semkitės įkvėpimo iš spalvų, kurios Jums daro didžiausią įspūdį.

 

5. Kas dar yra terasoje?

Jei jau turite Jums patinkantį terasos baldų komplektą, gal vertėtų priderinti terasos spalvą prie jo spalvos? Taip pat pravartu pagalvoti, kokių daiktų dar bus terasoje: gėlių vazonų, kilimėlių, pagalvėlių, kepsninė... Nuo dekoro elementų kiekio priklauso, kiek terasos ploto yra matoma ir ar efektingai atrodys pasirinkta spalva.

 

+ 1. Kas patinka būtent Jums?

Derinkite spalvas, kaip Jums patinka, naudokite tiek atspalvių, kiek norite, – viskas Jūsų valioje. Nudažykite ryškia spalva tvorą, gėlių vazonus arba laiptus. Kurkite bohemišką aplinką arba rinkitės paprastumą. Svarbiausia, kad Jūsų sukurta nauja atmosfera Jus džiugintų.

VISKAS, KĄ JUMS REIKIA ŽINOTI APIE TERASOS IR LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRĄ
Terasų priežiūros gidas

Ieškote naudingų patarimų ir įkvepiančių idėjų, kaip atnaujinti namus?

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujienas pirmieji.

Užsiprenumeruokite naujielaiškį
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt