Rudai aliejuota terasa

5 patarimai, kaip aliejuoti terasą

Aliejavimas apsaugo terasą nuo UV spindulių ir lietaus poveikio. Šie patarimai užtikrins nepriekaištingą rezultatą.
terasų spalvos

1. Išsirinkite tinkamą spalvą iš paruoštų spalvų

Terasų aliejaus „Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil“ yra trijų populiarių spalvų: rudos, juodos ir pilkos. Rudas medienos aliejus patamsina ir suvienodina rudą naujų ir nuo atmosferos poveikio išblukusių baldų bei terasų spalvą. Pilkas aliejus sukuria sendintos medienos įspūdį, o juodas suteikia išskirtinę modernią išvaizdą.

paruoštos spalvos

Jei norite didesnio spalvų pasirinkimo, rinkitės terasų ir lauko baldų aliejų „Valtti Plus Wood Oil“, kuris spalvinamas daugiau nei 50 atspalvių pagal dažyvių spalvyną „Valtti“ ir „Deco Grey“. Išsirinkite tinkamiausią atspalvį atsižvelgdami į savo gyvenamosios vietos atmosferos sąlygas. Turėkite omenyje, kad galutinė spalva priklausys nuo medienos akytumo ir esamos spalvos. Prieš aliejuodami visą paviršių būtinai išbandykite spalvą mažame plotelyje.

2. Rinkitės patvariausią Jums tinkamą aliejų

Siekiant nepriekaištingo rezultato, rinkitės terasų aliejų „Valtti Plus Terrace Oil“ arba „Valtti Plus Wood Oil“. Jie turi biologinės kilmės sudedamųjų dalių bei specialių pigmentų ir yra labai atsparūs UV spindulių bei kitokiam atmosferos poveikiui.

new-biobased.jpg

Terasų ir lauko baldų aliejus
Terasos šlifavimas

3. Kruopščiai nuplaukite ir nušlifuokite terasą prieš aliejuodami

Plovimas pašalina bet kokią ankstesnę dangą bei purvą ir pašviesina patamsėjusią medieną. Naudodami plovimo šepetį padenkite visą terasos paviršių plovikliu „Terassi-ja Kalustepesu“ ir leiskite jam veikti 15–30 min. Nuplaukite paviršių slėginiu plautuvu ir kruopščiai nuskalaukite vandeniu. Leiskite džiūti iki kitos dienos. Paviršių nušlifuokite naudodami naują terasoms skirtą „Anza“ įrankį, su juo bus lengva šlifuoti ir aliejuoti net darant tai pirmą sykį ir neturint įgūdžių.

 

4. Aliejuokite

Geriausia aliejuoti, kai šilta ir debesuota. Nealiejuokite saulėkaitoje ir jei numatomas lietus. Medienos paviršius turi būti sausas, aplinkos temperatūra turi būti nuo +15 iki +20 °C, o santykinis oro drėgnis – maždaug 50 proc. 

PATARIMAS!

Apsaugokite šalia esančius augalus ir paviršius, kurių nedažysite, kad jų neaptaškytumėte. Patogesniam dažymui naudokite dažų vonelę „Anza“ – tai vonelės ir kibirėlio hibridas. Ji labai talpi bei stabili ir turi ilgą voluojamąjį paviršių, o prireikus ją perkelti tereikia paimti už rankenos.

 

terasos aliejavimas
Dvifunkcis įrankis „Anza“ terasoms aliejuoti.

5. Naudokite terasų aliejavimo kempinę

Ergonomiška terasų aliejavimo kempinė „Anza“ leidžia greitai ir lengvai padengti aliejumi visą terasos paviršių, taip pat tarpus tarp lentų. Prie jos galite pritaisyti teleskopinį kotą, kad būtų lengviau dirbti. Įpilkite medienos aliejaus į talpią dažų vonelę. Padenkite terasos paviršių vienu aliejaus sluoksniu. Vienu metu padenkite po dvi ar tris lentas, nuo krašto iki krašto. Aliejų naudokite taupiai, denkite medienos pluošto kryptimi ir gerai įtrinkite, kad vienodai susigertų. Nesusigėrusį aliejų po 15 min. nuvalykite sausa nepūkuota šluoste. Leiskite džiūti iki kitos dienos.

Visus dažymo įrankius rasite mūsų el. parduotuvėje. 

PIRKITE

Pasižiūrėkite vaizdo klipus, kaip aliejuoti terasą žingsnis po žingsnio

Atsisiųskite dažymo atmintinę ir sužinokite, kaip teisingai aliejuoti terasą
Terasų aliejavimo atmintinė

 Konsultuokitės su dažų ekspertais

Planuojate aliejuoti terasą ar lauko baldus ir turite klausimų? Pasikonsultuokite su mūsų dažų ekspertais ir išvenkite aliejavimo klaidų. Kad Jūsų darbai vyktų sklandžiai, atsakysime į visus Jums kilusius klausimus ir pasidalinsime praktiškais patarimais. Konsultuojame nemokamu telefonu +370 800 00018 (I–V, 8–17 val.) arba el. paštu academy.lt@tikkurila.com.

tik_color_line_lit_horizontal_bgtime.jpg

VISKAS, KĄ JUMS REIKIA ŽINOTI APIE TERASOS IR LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRĄ
Terasų priežiūros gidas
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt