Fasadų dengimas dažyve

3 žingsniai, kaip dengti fasadą dažyve

Dažyvė – tai pusiau skaidri medienos apsaugos ir apdailos priemonė, kuri tarsi spalvotas lakas suteikia atspalvį, tačiau kartu leidžia atsiskleisti ir natūraliam medienos grožiui, kurį gyvenantieji mediniuose namuose ypač vertina. Sužinokite 3 svarbiausius žingsnius, kuriuos svarbu atlikti, dengiant fasadą dažyve.

1. Nuplaukite paviršių

Pirmiausia paviršius nuplaunamas specialiu plovikliu, kuris dezinfekuoja, šiek tiek atšviežina ir pabalina medieną. Specialistai rekomenduoja rinktis valiklį „Tikkurila Homeenpoisto“, kuris dezinfekuoja ir išnaikina įvairius medienoje esančius mikroorganizmus bei pelėsį. Po valymo šią priemonę reikia nuplauti ir palikti fasadą išdžiūti. Grandikliu pašalinkite atšokusią seną dangą ir nušveiskite paviršių plieniniu šepečiu.

2. Gruntuokite

Iki grynos medienos nušlifuotą anksčiau dažytą ir nedažytą paviršių padenkite 1 sluoksniu gruntu „Tikkurila Valtti Primer“. Dažyve denkite po 24 val. (esant +23 °C temperatūrai ir 50 proc. santykiniam oro drėgniui).

Anksčiau dažyto ir iki grynos medienos nenušlifuoto paviršiaus gruntuoti nereikia, jį galite iškart dengti 1–2 sluoksniais dažyve „Tikkurila Valtti Plus Complete“. Svarbu, kad naudojamos dažyvės spalva būtų tokia pati arba tamsesnė už prieš tai buvusią.

 

3. Denkite dažyve

Prieš naudodami dažyvę gerai išmaišykite ir reguliariai pamaišykite dengdami. Denkite 2 sluoksniais dažyve „Tikkurila Valtti Plus Complete“ teptuku arba kempine. Kitą sluoksnį denkite po 2 val.(esant +23 °C temperatūrai ir 50 proc. santykiniam oro drėgniui). Esant mažesnei temperatūrai ir dideliam oro drėgniui dažyvė džiūsta ilgiau. Ypač kruopščiai padenkite medinių objektų briaunas ir galus.

Dažyvės gaminamos įvairiausių atspalvių. Pavyzdžiui, dažyvę „Valtti Plus Complete“ galima įsigyti net 12 iš anksto paruoštų atspalvių. Jei norite platesnio spalvų pasirinkimo, naudokite tirpiklinę lauko medienos dažyvę „Tikkurila Valtti Color“ arba vandeninę medienos dažyvę „Tikkurila Plus Color“. Šios dažyvės spalvinamos pagal „Tikkurila Valtti“ spalvyną. Patariama, jei namas stovi prie miško, rinktis tamsesnius dažyvės atspalvius, jei atviroje erdvėje – šviesesnius. 

Darbo kokybė priklauso ir nuo įrankių

Kiekvienas esame patyręs, kad dirbant bet kokį darbą labai svarbu įrankių kokybė, nes nuo to priklauso ne tik darbo malonumas, bet ir rezultatas. Kokius įrankius pasirinkti norint padengti namą dažyve?

Kokybiški įrankiai ne tik pagreitina darbą, bet ir nulemia rezultato ilgaamžiškumą. Tolygiai ir tinkamu sluoksniu dažyve padengus fasadą, ji ilgiau saugos medieną nuo aplinkos poveikio ir nereikės taip greitai perdažyti. Ypač kokybiški švedų gamintojo ANZA teptukai „Elite“, skirti būtent lauko darbams – fasadams, tvoroms dažyti. Vystantis technologijoms, lauko teptukai ANZA, pagaminti iš aukščiausios kokybės sintetinių šerelių, puikiai tiks bet kokio tipo dažyvėms – pagamintoms ir vandens, ir tirpiklio pagrindu.

Pasižiūrėkite vaizdo klipą, kaip dažyti medinį fasadą dažyve.

Atsisiųskite dažymo atmintinę ir sužinokite, kaip teisingai padengti fasadą dažyve
Fasadų dengimo dažyve atmintinė

 Konsultuokitės su dažų ekspertais

Planuojate aliejuoti terasą ar lauko baldus ir turite klausimų? Pasikonsultuokite su mūsų dažų ekspertais ir išvenkite aliejavimo klaidų. Kad Jūsų aliejavimo darbai vyktų sklandžiai, atsakysime į visus Jums kilusius klausimus ir pasidalinsime praktiškais patarimais. Konsultuojame nemokamu telefonu +370 800 00018 (I–V, 8–17 val.) arba el. paštu academy.lt@tikkurila.com.

tik_color_line_lit_horizontal_bgtime.jpg

Kaip pasirinkti dažus fasadui ar tvorai?
Gaminių pasirinkimo gidas
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt