Atnaujinta kaimiško stiliaus spintelė

Įkvėpta 2018 m. žurnalo „Color Now“ spalvų kolekcijos tinklaraščio „Vihreä talo“ („Žalias namas“) autorė Annika atnaujino sendaikčių turguje rastą senovinę kaimiško stiliaus spintelę. Pasisemkite įkvėpimo iš žemės spalvų kolekcijos „Minerals“ – suteikite savo baldams naują išvaizdą juos perdažydami!

Kaimiško stiliaus spintelė iš sendaikčių turgaus atgijo Annikai paėmus į rankas teptuką ir padengus ją aplinką tausojančiais matiniais baldų dažaisHelmi 10“. Spalvas ji išsirinko iš 2018 m. žurnalo „Color Now“ žemės spalvų kolekcijos „Minerals“. Spintelės išorę Annika nudažė šilta pilka spalva „Driftwood“ (V484), o vidų – rafinuoto atspalvio rausvo molio spalva „Etruscan“ (S471).

Aplinką tausojantys dažai

Spintelei atnaujinti Annika naudojo matinius dažus „Helmi 10“. Šie vandeniniai dažai yra beveik bekvapiai ir greitai džiūsta. Jie gaminami Švedijoje iš aukštos kokybės žaliavų, turi Šiaurės šalių ekologinį ženklą „Gulbė“ ir atitinka statybinių medžiagų mažos emisijos klasę M1, todėl yra puikus pasirinkimas ieškant aplinką tausojančių dažų. Nedidelė šių dažų lakiųjų organinių junginių emisija užtikrina geresnę patalpų oro kokybę ir saugesnį dažymą.

PRIEŠ
PO

Patvarus ir dailus spintelės paviršius

Dažai „Helmi 10“ džiūsta greitai ir sendaikčių turguje rasta spintelė bematant įgauna naują išvaizdą. Dažų reikės mažiau, jei naudosite tokia pat spalva nuspalvintą gruntą „Helmi Pohjamaali“.

 

Idėjos įgyvendinimas

Kaimiško stiliaus spintelės dažymas

1. NUVALYKITE 

Kruopščiai nuvalykite paviršių skiestu plovikliu „Tikkurila Maalipesu“.

2. NUŠLIFUOKITE

Kruopščiai nušlifuokite ir pašalinkite šlifavimo dulkes.

3. GRUNTUOKITE

Kai norite perdažyti baldą kitos spalvos dažais arba kai nežinote, kuo jis buvo padengtas anksčiau, rekomenduojama naudoti gruntą. Sendaikčių turguje rasta kaimiško stiliaus spintelė iš pradžių buvo padengta gruntuHelmi Pohjamaali, nuspalvintu tokia pat spalva kaip dažai.

4. DAŽYKITE

Padenkite baldą 1–2 dažų Helmi 10“ sluoksniais, kad paviršius būtų matinis. Galite naudoti ir volelį, ir teptuką.

Idėją įgyvendino tinklaraščio „Vihreä talo“ („Žalias namas“) autorė Annika Meder-Liikanen

Tinklaraščio „Vihreä talo“ autorė Annika Meder-Liikanen gyvena mieste, bet taip pat turi medinį namą kaime. Ji jaučia nenumaldomą aistrą dažams, sendaikčiams ir artefaktams.

Daugiau apie šį Annikos projektą skaitykite čia

has been added to saved.
has been removed from saved.