Perdažyti seni baldai

Baldų atnaujinimas savo rankomis – tvari mada

Dar niekada nebuvo taip lengva kurti tvarų namų interjero dizainą. Pažvelkite į savo namų sienas ir senus baldus – interjerui atnaujinti tereikės trupučio dažų.

Kompanijos „Ikea“ projektas „Hacks“, meistravimas namuose, ekologiški gaminiai ir tvarios energijos naudojimas – tvarumo svarbos suvokimas daro didelį poveikį mūsų elgsenai. Vis labiau įsigali tendencija gyventi tvariai.

Tvarus būdas madingai atnaujinti interjerą

Lobių paieškos sendaikčių parduotuvėse ir paveldėtų baldų branginimas – būdingos tendencijos kuriant unikalų interjerą. Populiarus namų tvarkos palaikymo metodas „Konmari“ skatina žvelgti į turimus daiktus per jausmų prizmę: ar jie mane džiugina, ar aš juos branginu? Šioje pertekliaus epochoje mes vis labiau linkstame ištuštinti savo spintas nei nuolat pirkti naujus daiktus.

Vis dėlto trokšimas ir poreikis atnaujinti savo namų interjerą neišnyko. Jis ypač sustiprėja atėjus naujam sezonui ir išryškėjus naujoms interjero mados tendencijoms. Laimė, susižavėjus naujomis tendencijomis ir spalvomis interjerą galima atnaujinti tvariu būdu – tereikia trupučio dažų.

Leiskite sau pasvajoti

Svarbi meistravimo namuose dalis – svajojimas ir įkvėpimo paieškos. Internete ir žurnaluose gausu idėjų, kurias galima išsisaugoti skaitmeniniu būdu, užsirašyti arba nusipiešti. Idėjų paieška ir naujų interjero vizijų kūrimas – smagus ir padedantis atsipalaiduoti užsiėmimas.

Negailėkite laiko meistravimui namuose, nes tai laikas, skirtas sau. Meistravimas teikia atgaivą protui ir prasmės pojūtį. Malonu matyti, ką pavyko padaryti savo rankomis. Sutelkę dėmesį į tai, ką tuo metu darote, nebejausite įtampos ir nustosite galvoti apie kelias užduotis vienu metu.

Perdažydami senus baldus ar sienas, kad atnaujintumėte interjerą ir suteiktumėte jam savitumo, padedate kurti tvaresnę ateitį. Taip taupote natūralius išteklius ir galite naudoti baldus net keleriais metais ilgiau. Be to, tai leidžia pasireikšti Jūsų kūrybingumui ir savo rankomis ką nors sukurti.

Interjero elementai ir baldai atnaujinti baldų dažais „Helmi 30“. Mediniam suolui pasirinkta ryškiai raudona spalva „Nectar“ (L418). Mediniai paveikslo rėmai nudažyti šviesiai violetine spalva „Lilac“ (J426). Priešais tuščią paveikslo rėmą sukurkite meninę kompoziciją ir turėsite Jūsų namus puošiantį meno kūrinį.

Sena nusidėvėjusi skrynia prikelta naujam gyvenimui naudojant ryškias kontrastingas spalvas – raudoną „Nectar“ (L418) ir žalią „Emerald“ (L373).

Pakaks vien dažų!

Jei nesiryžtate ryškiomis madingomis spalvomis atnaujinti viso savo namų interjero, išbandykite jas nudažydami savo turimus baldus. Dažydami jausite malonumą, nes taip Jūsų namuose atsiras madingų interjero elementų ir seni baldai, kurių, ko gero, ketinote atsikratyti, bus prikelti naujam gyvenimui. 

Leiskite šėlti savo fantazijai arba rinkitės savo mėgstamas spalvas. Investavus į patvarius medinius baldus, paveikslų rėmus ir pan., juos galima perdažyti daug kartų. Nuolatinis atsinaujinimas – tai dalis malonumo, kurį teikia tvarus gyvenimo būdas. Galima nuostabiai pakeisti baldo išvaizdą tiesiog pakeitus rankenėles arba nudažius kurią nors vieną jo dalį. 

Užuot gaišę laiką naujų interjero elementų paieškai meistraudami galite atsiduoti svajonėms apie spalvas arba kurti senų baldų atnaujinimo vizijas. Tai puikus būdas panaudoti po didesnio namų atnaujinimo likusius dažus. Pavyzdžiui, kėdės kojų galiukams nudažyti pakas kelių lašų dažų. Vandeninius aplinką ir sveikatą tausojančius dažus lengva naudoti, o jų pakuotes galima perdirbti. Be to, jie neužima papildomos vietos Jūsų namuose. 

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt