Tamsiai ruda vasarnamio pirtis

Tamsiai ruda vasarnamio pirtis

Tinklaraščio „Local Artisan“ autorė Sanna suteikė savo vasarnamio pirčiai jaukumo naudodama pirties medienos vašką „Supi Saunavaha“ ir dažus „Muuri“. Pirties medieną ji nudažė tamsiai ruda spalva, o sieną – šviesiai pilka, suteikiančia pirčiai šiuolaikišką išvaizdą.

Šiltos spalvos

Pirties dailylentes, suolus ir lubas Sanna padengė pirties medienos vašku „Supi Saunavaha“. Ši natūralaus vaško turinti medinių pirties paviršių apsaugos ir apdailos priemonė susigeria į medieną padengdama ją natūraliai atrodančia švelnia matine apsaugine plėvele. „Tikkurila“ vidaus beico ir lako spalvyne Sanna rado nuostabią tamsiai rudą spalvą „Blackberry“ (3444). Grindų grotelėms ji pasirinko medinių grindų aliejų „Supi Lattiaöljy, nes jis saugo medieną nuo drėgmės bei purvo ir mažiną jos skilinėjimą.

„Norėjau, kad vasarnamyje esanti pirtis atrodytų kitaip nei mūsų namų pirtis, todėl pasirinkau tamsiai rudą spalvą „Blackberry“ (3444).”

Bloggaaja Sanna
sauna
Sauna
Šviesiai pilkos spalvos pirties siena ir priepirtis

Viena pirties siena buvo perdažyta dažais „Tikkurila Muuri“, kad butų visiškai matinė. Šie dažai ypač tinka įkaistantiems interjero paviršiams – atlaiko net iki 180 ºC temperatūrą. Jie yra vandeniniai ir sudaro akytą „kvėpuojančią“ dangą, praleidžiančią vandens garus. Galima rinktis iš aštuonių spalvų – grynai baltos ir dar septynių žavių permatomų spalvų. Sanna pasirinko permatomą pilką spalvą „Piazza“ (Y487).

Priepirčio sienų dailylentės taip pat buvo nudažytos matiniais vidaus dažaus „Luja“, nuspalvintais ta pačia spalva „Piazza“. Dažai „Luja“ idealiai tinka patalpoms, kuriose kaupiasi purvas ir tenka dažnai valyti.

Pirčiai perdažyti pakako savaitgalio.

Sauna
Idėjos įgyvendinimas

Sanna atnaujino medinius pirties paviršius, pirties sieną ir priepirčio sienų dailylentes per savaitgalį.

Pirties dailylenčių, suolų ir lubų vaškavimas

N/A

1. Nuplaukite pirties paviršius plovikliu Supi Saunapesu“ pagal instrukciją. Plaudami pašalinsite purvą ir ankstesnio apdorojimo pėdsakus – nusidėvėję paviršiais atsinaujins ir pašviesės. Kruopščiai nuskalaukite ir leiskite išdžiūti.

2. Medieną švelniai pašlifuokite ir pašalinkite šlifavimo dulkes. Prieš vaškuodami medieną gerai apsaugokite grindis, nes vaškas „Supi Saunavaha“ lengvai įsigeria į plytelių siūles.

N/A

 

3. Prieš naudodami vašką gerai išmaišykite, taip pat pamaišykite dengdami. Denkite 1 sluoksnį poroloniniu teptuku arba kempine medienos pluošto kryptimi. Vaško naudokite tik tiek, kiek mediena gali jo sugerti vienu kartu. Denkite po 1–2 dailylentes iš karto, nuo galo iki galo. Grindų groteles apdorokite grindų aliejumi „Supi Lattiaöljy“.

Pirties sienos dažymas

N/A

4. Visus paviršius, kurių nedažysite, uždenkite tinkamu popieriumi arba plėvele. Dažydami naudokite akių apsaugos priemones, mūvėkite apsaugines pirštines ir vilkėkite apsauginius drabužius.

 

5. Šepečiu nuvalykite purvą, dulkes ir kitus nešvarumus. Dažus „Muuri“ kruopščiai išmaišykite. Denkite teptuku vieną sluoksnį, kai jis išdžius, ne anksčiau kaip po 12 val., denkite antrą sluoksnį. 

Priepirčio sienų dailylenčių dažymas

6. Paviršių nuvalykite. Padenkite 1–2 sluoksniais matinių vidaus dažų Luja“.

Naudotos priemonės

Sannos pirčiai prireikė 2 litrų pirties medienos vaško „Supi Saunavaha“, 1 litro ploviklio „Supi Saunapesu“  ir 1 litro medinių grindų aliejaus „Supi Lattiaöljy“. Pirties sienai sunaudota beveik 4 litrai dažų „Muuri“, o priepirčio sienų dailylentėms – 3 litrai dažų „Luja“.

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt