Žalia fjordo spalva studijoje

Žalia fjordo spalva studijoje

Tinklaraščio „Valkoisen vuoren rinteillä“ („Baltojo kalno šlaituose“) autorė Katja stulbinančiai pakeitė savo studijos išvaizdą nudažiusi jos sienas, grindjuostes ir lentynėles smaragdine fjordo spalva. Sienos spalvai kardinaliai pakeisti pakako vienos dienos, o perdažytos šešiakampės lentynėlės tapo žaviu baigiamuoju akcentu.

 

Smaragdinė spalva pasirinkta pasinaudojus dideliu A4 formato spalvos pavyzdžiu 

Katja panoro nudažyti savo studijos sienas modernia žalia spalva „Fjord“ (M442). Ji pasirinko matinius vidaus dažus „Joker“. Šiais dažais dažytą paviršių lengva valyti, be to, jie yra aprobuoti Suomijos alergijos ir astmos asociacijos. Grindjuostės, rėmeliai ir lentynėlės buvo nudažytos pusiau matiniais baldų dažais „Helmi“ – ant jais padengto paviršiaus mažiau pastebimos pirštų žymės. 
 

Nuspalvinę „Tikkurila“ vidaus dažus pagal spalvyną „Feel the Color“ galite būti tikri, kad pasirinktos spalvos Jūsų namuose atrodys lygiai taip pat, kaip ir spalvų pavyzdžių kortelėse, – esant bet kokiam apšvietimui.

Fjord green walls in a study room
Green room with an ornament

Studijos vaizdas – prieš ir po

Buvusi balta studija tapo ryškiai žalia, joje atsirado sulankstomoji lovelė ir šviesi darbo vieta.

„Aš seniai svajojau apie ryškią sieną, nudažytą sodria, tamsų spygliuočių mišką primenančia spalva. Negalėčiau tiksliai pasakyti, iš kur kilo šis noras, bet pamenu, kad vos išvydusi spalvą „Fjord“ iš karto supratau, jog ji yra būtent ta spalva.“

Tinklaraščio „Valkoisen vuoren rinteillä“ autorė Katja

Study before painting
PRIEŠ
Study after painting
PO

Idėjos įgyvendinimas

Jei norite įgyvendinti Katjos idėją savo namuose, pirmiausia nuvalykite, nušlifuokite ir nugruntuokite interjero elementus (lentynėles ir grindjuostes). Tada paruoškite ir nudažykite sieną. Kai siena bus nudažyta, galėsite dažyti grindjuostes ir lentynėles. Tokiu būdu lengvai pakeisite savo darbo kambario išvaizdą vos per porą dienų.

Preparations before painting
1. NUVALYKITE

Sieną švariai nuvalykite. Jei ji labai nešvari, nuplaukite plovikliu Tikkurila Maalipesu pagal instrukciją ir leiskite išdžiūti.

Uždenkite grindis tinkamu popieriumi arba plėvele, grindjuostes ir elektros lizdus apklijuokite dažymo juosta. Jei sienas glaistėte arba jei jos buvo dažytos tamsios spalvos dažais, iš pradžių padenkite jas gruntu „Varma“. Grunto atspalvis turėtų būti kuo panašesnis į Jūsų pasirinktą dažų atspalvį.

painting the wall green
2. DAŽYKITE

Dažus „Joker“ kruopščiai išmaišykite. Denkite 2 sluoksnius voleliu. Kad būtų lengviau, naudokite teleskopinį kotą. Kitą dažų sluoksnį galima dengti po 1–2 val., tad sienai nudažyti Jums prireiks vos kelių valandų.

Grindjuosčių ir lentynų dažymas

Painting skirting boards and shelves
1. NUVALYKITE

Kruopščiai nuvalykite plovikliu „Tikkurila Maalipesu“ pagal instrukciją ir leiskite išdžiūti.

2. ŠLIFUOKITE

Pašlifuokite ankstesnę dažų dangą, kad paviršius taptų matinis, ir pašalinkite šlifavimo dulkes šepečiu arba šluoste.

3. GRUNTUOKITE

Padenkite 1 sluoksniu grunto Helmi Pohjamaali naudodami nedidelį volelį arba teptuką.

4. DAŽYKITE

Po 5 val. padenkite pusiau matiniais dažais Helmi“. Denkite 1–2 sluoksnius. Antrą šių dažų sluoksnį galima dengti po 16 val., jie galutinai sukietėja per 2–3 d.

Valkoisen vuoren rinteillä blog

Idėją įgyvendino tinklaraščio „Valkoisen vuoren rinteillä“ autorė Katja

Nuostabus ir įkvepiantis tinklaraštis „Valkoisen vuoren rinteillä“ leidžia pasižvalgyti po fotografės ir interjero dizaino mėgėjos Katjos namus. Ji dievina skandinavišką stilių, padailintą plunksnomis, unikaliais daiktais, šeimos gyvenimo kasdienybe ir įdomiais sprendimais.

Daugiau apie šį Katjos projektą skaitykite čia

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt