Kaip peraliejuoti medinę terasą per savaitgalį

Paruoškite savo terasą vasarai! Tai nesudėtinga – tereikia ją kruopščiai nuplauti ir iš naujo padengti aliejumi.

Medienos aliejus padeda išlaikyti puikią terasos būklę

Tinkamai neprižiūrint medinės terasos medienos būklė per kelerius metus taps prastesnė, o spalva išbluks. Jei norite, kad Jūsų teras visada atrodytų stulbinančiai, turite reguliariai tikrinti jos būklę ir maždaug kas vienus ar dvejus metus peraliejuoti. Pavasaris – geriausias metas atnaujinti medinę terasą, kad galėtumėte ja džiaugtis visą vasarą.

Medienos aliejavimas – gana lengvas ir greitas darbas, tereikia įsigyti keletą įrankių bei kitų reikmenų ir laikytis paprastų nurodymų.

Pasižiūrėkite mokomąjį filmuką ir perskaitykite visus žemiau pateiktus patarimus bei nurodymus!

Patarimai, kaip pasiruošti medienos aliejavimui

Sužinokite, koks oras prognozuojamas! Turėkite omenyje, kad reikia pasirinkti šiltą ir iš dalies saulėtą savaitgalį, kad nuplauta terasa galėtų išdžiūti. Įsigykite tinkamus įrankius ir imkitės darbo – geriausia pradėti ryte.

Tinkamai nuplaukite ir išdžiovinkite! Plaunant veiksmingai pašalinami nešvarumai ir senas aliejaus sluoksnis. Ankstesnį aliejų būtina pašalinti prieš dengiant naują sluoksnį, kad jis galėtų gerai įsigerti į medieną. Leiskite nuplautai terasai per naktį išdžiūti – oras turėtų būti šiltas ir sausas. Kai terasos paviršius bus tinkamai išdžiūvęs, aliejus geriau įsigers į medieną.

wooden deck maintenance

Įrankiai, aliejus ir kiti reikmenys, kurių reikia terasai aliejuoti

Terasos aliejavimo instrukcija – lengvai ir greitai

1. Susiplanuokite aliejavimo eigą pagal gaminio naudojimo instrukciją, turėkite visus reikiamus įrankius bei kitus reikmenis.

2. Ištuštinkite terasą ir uždenkite šalia esančius paviršius.

3. Nuvalykite terasą šepečiu, kad pašalintumėte visus birius nešvarumus.

4. Nuplaukite terasą tinkamu plovikliu, pvz., „Terassi- ja kalustepesu“, pagal jo naudojimo instrukciją. Paviršių kruopščiai nušveiskite ir nuplaukite vandeniu. Leiskite gerai išdžiūti, geriausia – per naktį.

5. Prieš naudodami aliejų kruopščiai išmaišykite, taip pat permaišykite aliejuodami. Išbandykite aliejų mažame plotelyje, kad įsitikintumėte, jog spalva tinka.

6. Teptuku arba aliejavimo mentele tolygiai denkite aliejų, pvz., „Valtti Plus Terrace Oil“ arba „Valtti Plus Wood Oil“. Jei reikia, naudokite teleskopinį kotą. Padenkite aliejumi visą paviršių nedarydami pertraukų, gerai įtrinkite, kad aliejus visur susigertų į medieną.

7. Po 15 minučių nuvalykite nesusigėrusį aliejų nesipūkuojančiu audeklu.

8. Mėgaukitės atnaujinta terasa!

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt