Jungmann

Pastato interjero dizainą lėmė jo istorija ir nauja paskirtis

Architektų ir interjero dizainerių biuras „Puroplan“ gavęs užsakymą suprojektuoti seno uosto sandėlio, paversto nedideliu prekybos ir pramogų centru, interjerą norėjo, kad rezultatas būtų ypač nuostabus.

Jau šimtą metų Helsinkyje stovintis jugendo stiliaus pastatas „Jungmann“ iš pradžių buvo uosto sandėlis, vėliau jo patalpos buvo naudojamos biurui. Jis buvo pastatytas 1907 metais, o 2022 metais – visiškai atnaujintas. Po renovacijos jame duris atvėrė keli restoranai, viešbutis, baras, SPA centras, maisto prekių parduotuvė ir kavinė. Šis istorinis pastatas tapo pirmuoju šalia jūros esančio Katajanokos rajono prekybos ir pramogų centru.

Daugelio pastato patalpų interjerą kūrė architektų ir interjero dizainerių biuras „Puroplan“, kurio specializacija – viešbučių, restoranų ir verslo patalpų projektavimas. „Puroplan“ sukūrė prekybos ir pramogų centre „Jungmann“ įsikūrusių restoranų, SPA centro, kirpyklos ir viešbučio „Koti“, siūlančio kambarius trumpalaikei viešnagei ir apartamentus apsistoti ilgesniam laikui, interjerą.

Viešbučio kambarys
Viešbučio kambario atmosferą sukuria plytų siena ir aksominė šviesiai pilka spalva ant sienos, V486 Claystone.

Nuomojamuose apartamentuose „Puroplan“ suprojektavo šviesius interjero paviršius, kad kambariai atrodytų erdvesni.

„Viešbučio kambarių koncepciją kūrėme kartu su įmone „Koti Helsinki“, norėjome sukurti šilumos, subtilumo ir universalumo pojūtį“, – sako interjero dizaineris, „Puroplan“ generalinis direktorius Jaakko Puro.

Viešbučio kambariams ir daugumai kitų patalpų buvo naudojami prekių ženklo „Tikkurila“ dažai. Drėgnoms patalpoms „Puroplan“ pasirinko dažus Tikkurila Luja 7, kitur taip pat naudojo matinius dažus, nes, pasak Puro, jie idealiai tinka jugendo stiliaus pastatui, be to, jau yra išbandyti viešbučiuose.

Istorijos fragmentai ir kiemas ant stogo

Šio jugendo stiliaus pastato istorija vaidino pagrindinį vaidmenį projektuojant patalpas, taip pat turėjo įtakos interjero stiliui.

„Tai buvo įvairialypis projektas, mes projektavome viską: butus, restoranus ir viešąsias erdves. Norėjome sukurti nuostabų interjerą, idealiai tinkantį šiam pastatui“.

Istorija ypač ryškiai atsispindi grakščiame pastato fasade, jos fragmentų galima įžvelgti ir interjere, pavyzdžiui, kai kur išlikusiose grublėtų plytų sienose. Didžioji dalis pastato visiškai pasikeitė, nes reikėjo suprojektuoti naujoms funkcijoms pritaikytą interjerą.

 Pastate taip pat yra ir butų, bet jis neturi kiemo, todėl kiemas buvo įrengtas ant stogo.

Visas stogas dabar yra paverstas dengta terasa su daugybe atidaromų langų, kad prireikus į kambarius patektų gryno oro. Tai puiki erdvė, kurioje gali leisti laiką tiek nuomininkai, tiek lankytojai.

Stogo terasos fasadas dengtas danga Tikkurila Finngard Clean 1,5 -julkisivupinnoite, nuspalvinta iš fasado dažų spalvyno Tikkurila Facade pasirinkta spalva 4840.

Stogo terasa mineralinis fasadas
"Jungmann" arkos, padengtos efektiniais dažais

Aukso spalvos sienos ir simbolinės arkos

Puro akimis, žaviausia prekybos ir pramogų centro „Jungmann“ erdvė – juodai balta vidurinė perėja tarp restoranų ir kitų patalpų.

„Perėjos lubos nėra aukštos, tačiau ji atrodo išties įspūdingai dėl prašmatnaus grindų rašto, šviesą atspindinčių stiklinių sienų ir arkų“.

Arkos padengtos pilkšvu gruntu (spalva H486) ir pilkšva dekoratyvine danga Tikkurila Tunto Hieno (spalva „Tailwind“ (G486). Puro nuomone, danga „Tunto Hieno“ puikiai tinka holams, koridoriams ir registratūroms, nes sukuria įdomų trimačio vaizdo efektą.

Viešbučio „Koti“ registratūra išsiskiria įdomia spalvų ir faktūrų derme. Jos sienos nudažytos perlamutriniais aukso atspalvio dažai Tikkurila Taikair naudojant kempinėlę padengtos specialų efektą suteikiančiais dažais Tikkurila Harmony Kuviointimaali (spalva S401).

Aukso spindesio sienos su Tikkurila Taika dažais

Unikaliai vietai – unikalus interjeras

Dabar, kai šis nuostabaus grožio pastatas tapo atviras visuomenei, Puro džiaugiasi, kad projektas pavyko. Puikūs atsiliepimai taip pat tai patvirtina.

Laiptai
Švelni šviesiai mėlyna Tikkurila X353 „Jungmann" laiptinėje.

Šis projektas, kaip ir dauguma tokių projektų, pateikė nemažai iššūkių. Kadangi patalpas reikėjo pritaikyti visiškai kitai paskirčiai, teko iš naujo perdaryti grindis. Anot Puro, norint pritaikyti kanalizaciją ir oro kondicionavimo sistemą prie patalpų plano prireikė daug laiko ir apmąstymų. Vis dėlto viskas puikiai pavyko.

„Buvo nuostabu kurti tokio unikalaus pastato interjerą ir padaryti, kad visos erdvės atrodytų išties žaviai“, – sako Puro.

Buvo nuostabu kurti tokio unikalaus pastato interjerą ir padaryti, kad visos erdvės atrodytų išties žaviai.
Jaakko Puro, architektų ir interjero dizainerių biuro „Puroplan“ vadovas

Norite sužinoti daugiau ir gauti prieigą prie išskirtinės informacijos?

Paskatinkite savo kūrybiškumą naujausiomis tendencijomis ir gilinkite žinias apie interjero sprendimus. Prisijunkite prie „Tikkurila Pro Designer" - naujos arenos kūrybingiems architektūros ir interjero dizaino specialistams.

Prisijunkite prie „TIKKURILA PRO DESIGNER“
Prisijungti
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt