motina ir dukra terasoje su sodo įrankiais ir baldais

Terasų ir pavėsinių dekoravimo tendencijos 2022-aisiais

Ieškote patarimų, kaip paversti savo terasą ar pavėsinę jaukiu kampeliu? 2022 metų ryškiausios kiemo statinių dekoravimo tendencijos – natūralios medžiagos, augalai ir aplinką tausojantys sprendimai.
woman watering plants in wooden pergola

Puoškite augalais

Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo kambariniai augalai. 2022 metais išlieka tendencija gausiai augalais puošti terasas, pavėsines ir balkonus. Augalų pasirinkimas be galo didelis – nuo nuostabiai žydinčių gėlių iki daržovių bei prieskoninių žolelių. Jei vietos nėra daug, išnaudokite visą erdvę – augalų vazonus pakabinkite, o prieskoninėms žolelėms auginti padarykite lentyną.

Augalai sujungs terasą ir pavėsinę su aplinka ir pagyvins Jūsų kiemą. Žinoma, augalus reikia prižiūrėti, bet tai galėtų būti gera paskata daugiau laiko praleisti lauke.

beige colour sunbed on dark wooden terrace

Jaukūs gultai

Terasoje ar pavėsinėje būtina turėti poguliui skirtą kampelį. Šiemet sėdmaišių, šezlongų ir sofų draugiją papildys gultai. Ypač madingi pastogėje kabinami gultai, kuriuose įsitaisius galima pasisupti. Mėgstate meistrauti? Tokį gultą lengvai pasidarysite patys – tereikės šiek tiek medienos ir virvių. Nepamirškite papuošti minkštomis pagalvėlėmis ir pledais.

dark wooden plank table on terrace, vegetable roots and plants

Patvarios medžiagos

Grubios medžiagos, pvz.: cementas, geležis ir plienas, visada mielai naudojamos kiemo erdvėms dekoruoti. Jos labai patvarios ir nereikalauja daug priežiūros. Be to, šias medžiagas lengva įkomponuoti į bet kokio stiliaus aplinką, nes metalas puikiai dera prie medienos, pvz., metalinė kėdė žaviai atrodys šalia papilkėjusio lentinio stalo. Keletas metalinių arba cementinių dekoro elementų Jūsų terasai ar pavėsinei suteiks modernumo.

plants in front of dark wooden pergola wall

Ilgaamžiškumas

Tvarumas ir ekologiškumas – ryškiausios pastarojo meto tendencijos, vis labiau įsivyraujančios visose mūsų gyvenimo srityse. Jos būdingos ir kiemo statinių dekorui. Išties nebūtina pirkti terasai naujo stalo ar kėdės – tereikia peraliejuoti senus medinius baldus ir jie vėl atrodys puikiai. Pavyzdžiui, lauko baldus ir terasą galite atnaujinti spalvintu lauko medienos aliejumi „Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil“, o mediniams augalų vazonams naudokite specialiai jiems skirtą vandeninį medienos aliejų „Patio Verso“.

Trokštate ryškesnių pokyčių? Suteikite savo terasai spalvingą akcentą – nudažykite kurį nors baldą ryškia spalva.

mother and daughter on terrace with gardening tools and furniture

Tebūnie natūralu!

2022-aisiais kiemo statinių dekorui naudokite vien natūralias medžiagas. Mediena, rotangas, džiutas ir molis vis dar itin populiarūs ir tinka bet kokio stiliaus aplinkai – tiek moderniai, tiek romantiškai ar bohemiškai. Dailiai atrodo bambukiniai ir iš jūržolių nupinti krepšiai, be to, į juos patogu susidėti įvairius lauke naudojamus daiktus.

ambiance lights lit up night pergola corner

Tebūnie šviesu!

Jaukūs nuotaikingi vakarai pavėsinėje ar terasoje neįsivaizduojami be daugybės žibintų ir lempučių girliandų. Šūsnis pledų leis mėgautis laisvalaikiu lauke ilgiau – nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Ruošdami šį straipsnį konsultavomės su dizaino studijos „Studio Plenty“ dizainere ir interjero stiliste Anna Pirkola.

VISKAS, KĄ JUMS REIKIA ŽINOTI APIE TERASOS IR LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRĄ
Terasų priežiūros gidas

Ieškote idėjų ir naudingų patarimų dažymo klausimais? 

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujienas pirmieji.

Užsiprenumeruokite naujielaiškį
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt