Pasaulinė pandemija iš naujo sužadino norą užsiimti namų remontu ir atnaujinimu – tai rodo išaugęs dažų pardavimas. 2020 m. kompanijos „Tikkurila“ gamyba padidėjo 3,4 proc., daugiau kaip 80 proc. visų jos parduotų gaminių yra vandeniniai. Vartotojams teikiama vandeninių dažų nauda – didžiulė. Šiuos dažus lengva naudoti – norint sėkmingai atnaujinti namų interjerą tereikia laikytis kelių taisyklių.
Kompanija „Tikkurila“ nori gaminti vis daugiau ne tik aplinką tausojančių, bet ir tvarių gaminių. Be kita ko, tai reiškia, kad bus gaminama dar daugiau vandeninių dažų. Praėjusiais metais 84 proc. parduotų mūsų dažų buvo vandeniniai. Sieksime, kad iki 2030 m. 99 proc. Europoje parduodamų mūsų dažų būtų vandeniniai. Norėdami užtikrinti gaminių tvarumą, saugumą ir aukštą kokybę ypatingą dėmesį skiriame vandeninių gaminių kūrimui ir gamybai.
Vandeninių dažų pranašumai
Vandeniniai dažai turi keletą pranašumų prieš tradicinius tirpiklinius dažus. Gaminant tirpiklinius dažus į aplinką iš žaliavų patenka lakiųjų organinių junginių (LOJ). Investuodama į vandeninių dažų gamybą kompanija „Tikkurila“ žymiai sumažino lakiųjų organinių junginių emisiją. Vandeniniai dažai ne tik tausoja aplinką, jie skleidžia silpnesnį kvapą, yra patvaresni ir greičiau džiūsta, be to, juos lengva valyti nenaudojant ploviklių.
„Pagrindinė vandeninių gaminių sudedamoji dalis yra vanduo, todėl juos saugu naudoti, nes jie nekenkia dažytojų ir gyventojų sveikatai. Dėl mažos vandeninių dažų emisijos jais dažytų patalpų oro kokybė yra geresnė, o alergijos tikimybė – žymiai mažesnė, nes jiems džiūstant į aplinką išgaruoja beveik vien vanduo. Be to, vandeniniais dažais dažytas paviršius ilgiau išlaiko blizgesį ir spalvos sodrumą“, – sako Kompanijos „Tikkurila“ specialistas Rami Kuparinenas.
Kaip sėkmingai nudažyti vidaus sienas
Dažant vandeniniais dažais reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pateikiame kompanijos „Tikkurila“ dažų specialistų patarimus, kurie padės Jums viską atlikti sėkmingai nuo pradžios iki pabaigos – nuo spalvos pasirinkimo iki dažymo.
1. Tinkamo gaminio ir tinkamos spalvos pasirinkimas
Rinkdamiesi dažus atsižvelkite į kambario paskirtį. Svetainės ir miegamojo sienoms geriausiai tinka matiniai arba kiaušinio lukšto matiškumo vandeniniai dažai, nes jie suteikia švelnią spalvą ir paslepia paviršiaus trūkumus. Šilko matiškumo dažai – geriausias pasirinkimas kambariams, kurių sienas reikia dažnai plauti, pvz., virtuvei ir koridoriui, be to, jie suteikia ryškią spalvą. Spalvų pasirinkimą palengvina įvairūs naudingi įrankiai, pvz., kompanijos „Tikkurila“ specialistų sukurta programėlė „Colour Master“, leidžianti pamatyti, kaip atrodys siena, nudažyta skirtingomis spalvomis.
2. Uždengimas
Baldus patraukite į kambario vidurį, kad netrukdytų dirbti.
Grindis uždenkite dažams nelaidžiu popieriumi arba plastikine plėvele, kad užtiškę dažai jų neišteptų. Jei elektros lizdų, šviesos jungiklių ir grindjuosčių nekeisite, kruopščiai apklijuokite juos kokybiška dažymo juosta. Baigę dažyti nedelsdami nuimkite dažymo juostą, kol dažai dar neišdžiūvo.
3. Paviršiaus paruošimas ir gruntavimas
Anksčiau dažytas sienas nuplaukite sienų plovikliu. Plaudami pašalinsite bet kokį purvą ir riebalus ir pagerinsite seno ir naujo dažų sluoksnio sukibimą. Duobutes ir trūkius užglaistykite specialiu glaistu. Glaistui išdžiūvus glaistytą paviršių nušlifuokite ir nuvalykite šlifavimo dulkes. Padenkite sienas 1–2 grunto sluoksniais – dažai gerai sukibs su paviršiumi ir lygiai jį padengs. Turėkite omenyje, kad esant aukštai temperatūrai ir mažam oro drėgniui dažai džiūsta žymiai greičiau. Jei įmanoma, prieš dažydami išjunkite šildymo prietaisus.
4. Dažymo įrankiai
Jei norite, kad nudažius sienas jų paviršius būtų lygus, naudokite lygiam paviršiui skirtą mikropluošto arba veltinio volelį trumpais plaukeliais. Paprašykite parduotuvės konsultantų, kad padėtų Jums išsirinkti geriausius ir aukščiausios kokybės dažymo įrankius.
5. Dažymas
Pirmiausia teptuku arba mažu voleliu nudažykite kampus ir grindjuosčių kraštus. Sienų ir lubų sandūrą bei kitos spalvos sienos ribas pasižymėkite žymekliu arba dažymo juosta naudodami gulsčiuką. Žymėkite ir dažykite po vieną sieną, kad suspėtumėte nuimti dažymo juostą, kol dažai neišdžiūvę. Pradėkite dažyti nuo kampo ir braukite voleliu ratu per visą kambario perimetrą – baikite ten, kur pradėjote. Paimkite pakankamą kiekį dažų ir denkite juos stumdydami volelį pirmyn bei atgal, braukite nuo grindų iki lubų ir žemyn, vienu metu padenkite dažais tik siaurą juostą. Baigę nedelsdami išlyginkite dažus braukydami voleliu tiesiai aukštyn bei žemyn ir denkite kitą dažų juostą, kol dažai dar neišdžiūvo. Kad nesimatytų dažų juostų sandūrų, kruopščiai padenkite visą paviršių dviem dažų sluoksniais.