Geltonas namas apsuptas medžiais.

Patarimai, kaip perdažyti medinį namą

Jei Jūsų medinio namo išorės dažai atšoka ir ima pleišėti ar trupėti, metas stverti skardinę dažų ir teptuką. Šiame straipsnyje apžvelgiame svarbiausius aspektus, kuriuos būtina žinoti planuojant perdažyti medinį namą.

Mediniam namui reikia dėmesio ir reguliarios priežiūros. Fasado dažai gali tarnauti kelerius metus ar net dešimtmetį, tačiau net patys geriausi dažai nėra amžini. Jei norite, kad Jūsų medinis namas visada atrodytų gražiai, perdažykite jo fasadą nelaukdami, kol dažai išbluks, atšoks ir ims pleišėti. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių Jums pasiekti puikų rezultatą.

Geltonas namas apsuptas medžiais.

Įsigykite įrankius ir priemones, kurių reikia dažant medinio namo fasadą. Jums prireiks:

  • kokybiškų lauko dažų teptukų
  • dažų
  • ploviklio
  • plovimo šepečio 

  • plastikinės plėvelės arba kartono (uždengti šalia esantiems paviršiams)

  • dažymo juostos

  • grandiklio arba plieninio šepečio

  • šlifavimo popieriaus

  • kopėčių

Išsirinkite tinkamus fasado dažus

Pirmiausia išsiaiškinkite, kokiais dažais dažytas Jūsų namas: vandeniniais ar tirpikliniais, nepermatomais ar skaidriais? Ar žinote spalvos kodą? Lengviausia būtų perdažyti tais pačiais ir tos pačios spalvos dažais arba panašiais. Pavyzdžiui, jei fasadas dažytas vandeniniais akriliniais dažais, jį perdažyti galite tik vandeniniais dažais, tirpikliniai dažai netiks. Tirpikliniais dažais dažytam fasadui perdažyti tiks tiek vandeniniai, tiek tirpikliniai dažai.

Rinkdamiesi fasado dažų spalvą padarykite sau paslaugą – išbandykite ją, kad nereikėtų spėlioti, kaip ji atrodys realioje aplinkoje. Nudažykite medinės dailylentės ar lentos gabalėlį, atremkite ją į sieną, kurią ketinate dažyti, ir stebėkite, kaip Jūsų pasirinkta spalva atrodo skirtingose namo pusėse, įvairiu paros ir metų laiku.

Keičiant spalvą geriausia rinktis tą patį arba tamsesnį atspalvį. Turėkite omenyje, kad rezultatas priklausys nuo esamos fasado spalvos – tai ypač aktualu dažant permatomais dažais arba skaidria dažyve.

Jei ieškote nepermatomų ir atmosferos poveikiui atsparių dažų, nenusivilsite pasirinkę dažus „Pika-Teho“ arba  „Ultra Classic“. Šie dažai yra elastingi ir patvarūs, netrūkinėja ir netrupa, be to, tinka tiek vandeniniais, tiek aliejiniais dažais dažytam mediniam fasadui perdažyti. Pusiau matiniai dažai „Vinha“ atsparūs atmosferos poveikiui, jie puikiai tiks, jei fasadas buvo dažytas akriliniais bei aliejiniais dažais arba skaidria dažyve. Nors dažai „Vinha“ yra nepermatomi, jie nepaslepia medienos tekstūros ir žaviai išryškina jos reljefą.

Paruoškite fasadą dažymui

Prieš dažydami fasadą būtinai jį nuplaukite. Naudokite pelėsį šalinantį ploviklį „Homeenpoisto“ – jis ne tik nuplauna, bet ir pašiurkština paviršių, todėl nauji dažai geriau įsigeria į medieną. Plaunant didelius plotus ypač praverčia šepetys su teleskopiniu kotu. Kruopščiai nuplaukite visus nešvarumus bei dulkes ir leiskite fasadui gerai išdžiūti.

Gerai apžiūrėkite visas sienas – ar dažai niekur neatšokę, nepleišėja ir netrupa? Atšokusius bei trupančius dažus pašalinkite grandikliu ir nušlifuokite sienas šlifavimo popieriumi.

Vietas, kur nušveisti visi seni dažai, padenkite medienos gruntu „Valtti Primer“. Jis įsigers į medieną ir sulėtins drėgmės skverbimąsi, taip pat neleis plisti pelėsiui.

Uždenkite langų rėmus, namo pamatą ir kitus paviršius, kuriuos norite apsaugoti.

Fasadas paruoštas dažyti!

Prieš imdami teptuką į rankas nepamirškite pasidomėti, koks bus oras. Dažyti geriausia debesuotu, ne per šaltu ir ne per karšu oru. Įsitikinkite, kad dažant neužklups lietus, ir nedažykite saulėkaitoje.

Dabar galite pradėti! Prieš naudodami dažus kruopščiai išmaišykite, taip pat pamaišykite dažydami. Tepkite dažus teptuku, pradėkite nuo viršaus ir vienu kartu padenkite nedidelę horizontalią atkarpą. Leiskite dažams išdžiūti ir, jei reikia, užtepkite dar vieną sluoksnį.

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt