„ClimateCooler“ – neįkaistanti stogo danga

Galima teigti, kad neįkaistantys stogai – tai vienas greičiausių ir pigiausių būdų sumažinti anglies dvideginio emisiją, t. y. prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.
Išmanioji stogų dengimo sistema „ClimateCooler”

Kompanija „Tikkurila“ siūlo išmaniąją stogų padengimo sistemą, leidžiančią atspindėti saulės spindulius. Išmanioji stogo danga ne tik sumažina patalpų kondicionavimo poreikį, bet ir teigiamai veikia pastatų vidaus mikroklimatą, mažina sąskaitas už elektros energiją ir tausoja aplinką.

Didžiąją dalį saulės spinduliuojamos šilumos sudaro infraraudonieji spinduliai. Stogo danga „ClimateCooler” atspindi iki 80 proc. daugiau saulės spinduliuojamų infraraudonųjų spindulių nei įprasta juoda bituminė stogo danga. Atspindimų spindulių kiekis priklauso nuo dengimo sistemos, dangos spalvos ir stogo bei jo dangos rūšies.

togo danga „ClimateCooler” atspindi iki 80 proc. daugiau saulės spinduliuojamų infraraudonųjų spindulių nei įprasta juoda bituminė stogo danga

Panaudojimo atvejo Kopenhagoje tyrimas

Kopenhagos centre esantis viešbutis turi du vienodo pločio sparnus, kurių stogo plotas sudaro 800 m2. 150 m2 stogo, kur yra kondicionieriai, buvo padengta danga „ClimateCooler”, o likusi dalis buvo palikta neapdorota.

Mažesnis išskiriamo CO2 kiekis

Tyrimas parodė, kad padengus stogą dangą „ClimateCooler” viešbučiui pavyko 27 tonomis sumažinti į aplinką per metus išskiriamo CO2 kiekį. Toks kiekis CO2  išsiskirtų mažu automobiliu apvažiavus aplink pasaulį 7 kartus. Sumažėjo ne tik neigiamas viešbučio poveikis klimatui, bet ir jo eksploatavimo išlaidos – net 10 procentų.

Dangos pranašumai

  • Mažina stogo dangos temperatūrą;
  • Gerina patalpų mikroklimatą;
  • Mažina energijos, naudojamos patalpoms vėsinti, sąnaudas;
  • Mažina į aplinką išskiriamo CO₂ kiekį;
  • Pasižymi geromis rišamosiomis savybėmis;
  • Žymiai pailgina stogo eksploatacijos trukmę.

 

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt