beige colour wall and muted colour interior elements in design studio

Spalvinga dizaino studija

Nutarusios sukurti savo studijos ir darbo vietos interjerą dvi dizainerės siekė žaisti spalvomis ir nežiūrėti į šį procesą pernelyg rimtai. Taip gimė naujas įkvepiantis dizaino studijos „Plenty Studio“ interjeras.

Suomių dizaino agentūra „Plenty Studio“ specializuojasi meninio apipavidalinimo, interjero, stiliaus ir scenografijos srityje. Kai agentūros savininkės Anna Pirkola ir Kirsikka Simberg ėmėsi renovuoti savo naują studiją, jos vaizdas nedžiugino: pageltusios baltai dažytos sienos, rausvas grindų laminatas – ir nieko daugiau. Tačiau tai buvo nuostabi galimybė sukurti ką nors visiškai naujo.

Šimto metų senumo pastate Helsinkyje esanti studija užima 140 kvadratinių metrų plotą, jos langai žvelgia į priešingas puses. Agentūros „Plenty Studio“ dizainerėms buvo svarbu, kad studijos erdvė būtų funkcionali, raminanti ir įkvepianti.

„Norėjome suteikti šiai erdvei spalvų ir sukurti tinkamą atmosferą. Šį sykį kūrėme sau ir nenorėjome žiūrėti į savo studijos interjerą pernelyg rimtai“, – sako Pirkola.

studio meeting space with beige and muted earthy shades
light lilac colour section on wall and beige colour sofa in meeting area

Kviečiame žvilgtelėti į žaviai atnaujintą dizaino studiją ir pasisemti įkvėpimo!

studio meeting space with beige colour wall and light green color in kitchen cabinet

Suteikite spalvų

Virtuvės ir poilsio zonoje paklotas naujas ąžuolinis parketas. Siena, prie kurios stovi viryklė, nudažyta dažais Driftwood“ (V484).  Kompanijos „Blau Interiors“ pagamintus virtuvės baldus buvo lengva priderinti prie bendros aplinkos, nes jie dažomi pagal „Tikkurila“ spalvynus. Studijos virtuvės baldai nudažyti skaisčia šviesiai žalia spalva „Cucumber“ (Y383).

Šalia esančios sienos viršutinė dalis nudažyta spalva Gallery“ (F313), o apatinė – Lama“ (V466).

lounge area with light lilac colour section on walls and beige sofa and other wooden furniture element

Kitos kambario pusės sienos apatinę dalį dizainerės nudažė spalva Allure“ (H426), o viršų – spalva Gallery“ (F313).

light green colour on shelf wall and green colour door

Puikiai derančios spalvos

Dalis durų ir grindjuosčių nudažytos tamsesne žalia spalva „Sepal“ (L447), puikiai derančia prie abiejų sienų spalvų – šviesiai žalios „Cucumber“ (Y383) ir Allure“ (H426).

„Norėjome, kad įėjimas pro gaivia spalva nudažytas duris būtų tarsi švelnus pabudimas”, – sako Pirkola.

Matinių ir blizgių paviršių dermė

Kurdamos darbo erdvę dizainerės nusprendė, jog sienos turi būti šviesios ir ryškios – kad dirbant mintys galėtų laisvai klaidžioti. Kita vertus, šiai erdvei reikėjo šiek tiek spalvų.

„Studijos vaizdas harmoningas, tačiau jos spalvų paletę sudaro ne vien žemės spalvos – ji įvairesnė”, – sako Pirkola.

studio working area with muted colour walls, furniture and drapes
display area with colourful stands in front of half panel wall in light green colour

Kai kurios sienos iki pusės dengtos dailylentėmis – jos nudažytos matiniais dažais šviesiai žalia spalva „Cucumber“ (Y383), kaip ir durys bei grindjuostės. Sėdimosios palangės nudažytos blizgiais tos pačios spalvos dažais.

„Matiniai ir blizgūs paviršiai sukuria įdomų derinį ir žavų kontrastą.“

half panel wall with brown and red colour contrast painting

Svarbios detalės

Komponuodamos studijos interjero koliažą Anna ir Kirsikka šen bei ten pridėliojo raudonų taškelių.

„Nutarėme, jog reikia šiek tiek raudonos spalvos, kad pažadintų ir įkvėptų. Visai nebūtina ryškiomis spalvomis dažyti sienų, kartais efektas gali būti žymiai stipresnis ryškiai nudažius smulkius interjero elementus“, – sako Pirkola.

Štai kodėl pagrindiniu pasitarimų kambario akcentu tapo ryškiai raudona spalva Tomato“ (M316) nudažytas sienos dailylenčių apvadas. Sienos apačią dengiančios dailylentės nudažytos spalva „Lama“ (V466), o viršutinė sienos dalis – spalva Gallery“ (F313).

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt