Interjerui atnaujinti – 2024 metų spalvų kolekcija „Color Now“

Nuomonės formuotoja ir interjero dizainerė Marie Olsson Nylander sukūrė 2024 metų spalvų kolekciją „Color Now“ ir atnaujino savo naujo buto interjerą naudodama gamtos spalvų paletę.

2024 metų spalvų kolekciją „Color Now“ sukūrė švedų verslininkė, nuomonės formuotoja ir interjero dizainerė Marie Olsson Nylander. Kolekciją sudaro 14 gamtos spalvų – nuo ryškiai violetinės iki saldžiai rausvos, nuo rusvai gelsvos iki pilkšvai melsvos. Metų spalvos titulą pelnė švelni ir šilta rusvai oranžinė spalva „Nude in Nizza“.

Marie Olsson Nylander ne tik sukomponavo naujos kolekcijos spalvų paletę, bet ir naudojo ją atnaujindama savo naujų namų interjerą. Kurdama kolekcijos viziją ji rėmėsi vien savo intuicija.

„Žaidimas spalvomis man yra tarsi terapija ar meditacija. Man nereikia kur nors eiti ieškoti spalvų, viskas vyksta intuityviai“, – sako Marie.

Freska – pagrindinis buto interjero akcentas 

Helsingborge esantis Marie Olsson Nylander butas, kurio interjerui atnaujinti ji pasitelkė 2024 metų spalvų kolekciją „Color Now“, yra 230 kvadratinių metrų ploto. 1880-aisiais pastatytas namas žavi ypatinga atmosfera ir ilga istorija.

Marie norėjo sukurti dar nepažintos aplinkos įspūdį, todėl pasitelkė detales, priverčiančias sustoti ir trumpam susimąstyti. Pagrindinis buto interjero akcentas – didžiulė svetainės freska, sukurta suomių menininkės Mirjos Ilkkos. Kiekvienas, apsilankęs šiame bute, svetainėje apie jį susidaro pirmąjį įspūdį.

„Buvo sunku išsirinkti šiam kambariui tinkamą spalvą, todėl sugalvojau išryškinti visas spalvas meno kūrinyje. Svetainė man yra labiausiai įkvepianti buto dalis.“

Kadangi butas gana didelis, Olsson Nylander norėjo, kad jame būtų ir neutralių erdvių, ir ryškiaspalvių kambarių. Be to, ji taip pat norėjo pademonstruoti, kad nebūtinai vien sienos turi būti spalvotos – galima nuspalvinti lubas, durų rėmus ar grindjuostes. Įvairių interjero paviršių spalvinimas – Marie Olsson Nylander braižas, tai būdinga visiems jos sukurtiems interjerams. Ji geba meistriškai sluoksniuoti spalvas ir medžiagas.

Nudažius lubas ryškia spalva taip pat buvo pagerbta šio namo istorija. 2024 metų spalvų kolekcijos „Color Now“ spalvos „Coffee in China“, „Gold in Ghana“ ir „Olives in Oman“ nuostabiai išryškina dekoratyvinius lubų ornamentus.

„Daug puošybos elementų turinčios lubos iš tiesų pasakoja buto istoriją“, – sako Marie.

Tos pačios spalvos lubos ir sienos

Marie Olsson Nylander norėjo, kad sienos būtų neutralių spalvų, todėl kai kuriuose kambariuose tiesiog pašalino senus stiklo pluošto tapetus ir paliko sienas nedažytas. Visus vieno kambario paviršius – nuo sienų iki lubų – ji nudažė 2024 metų spalva „Nude in Nizza“. Vienam kambariui ji naudojo vien rausvą spalvą „Bubba in Berlin“ – taip sukūrė energiją spinduliuojančią erdvę. Nedideliam vonios kambariui savitumo suteikė ryški žalia spalva „Mint in Mexico“.

Buto interjero atnaujinimas eina į pabaigą, beliko pabaigti įsirengti virtuvę. Marie neskubėdama ieško jos buto stilių atitinkančių baldų. 

„Man rūpi tvarumas ir aplinkosauga, todėl ieškau vintažinių daiktų, pagamintų iš natūralių medžiagų, užuot greitai viską nusipirkusi.“

Marie nekantriai laukia, kada į butą atkeliaus visi jos daiktai. Ši vieta taps jos šeimos namais, taip pat studija ir parodų sale. Ji labai džiaugiasi, kad savo namų interjerui atnaujinti pasirinko 2024 metų spalvų kolekciją „Color Now“.

„Negaliu patikėti, kad tai bus mano darbo erdvė ir namai. Jaučiuosi taip, lyg būčiau svečiuose kažkieno nuostabiuose namuose.“

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt