balta pirtis su pilkais suoliukais

Kaip atnaujinti pirtį suteikiant medienai naują atspalvį – pirties vaškavimas

Pakeisti pabodusią pirties išvaizdą nesunku ir nebrangu – tai galite padaryti patys. Jei planuojate atnaujinti savo pirtį, Jums pravers keli patarimai, į ką reikėtų atsižvelgti ir kaip tai padaryti.

Jei Jūsų pirtis atrodo tradiciškai ir tenorite šiek tiek atnaujinti jos išvaizdą, Jums idealiai tiks spalvinta medienos apsaugos priemonė su natūraliu vaškuSupi Saunavaha. Savo pirties sienas ir suolus lengvai ir pigiai atnaujinsite per vieną savaitgalį suteikdami jiems naują permatomą spalvą.

balta pirtis su pilkais suoliukais

Prieš vaškuojant pirtį ir po nuvaškavimo

Prieš vaškuojant pirtį
Pirties sienos padengtos baltos spalvos vašku, o suolai nuvaškuoti pilkai

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš pradedant vaškuoti?

Kaip atrodys atnaujinta pirtis, priklausys nuo esamos jos sienų ir suolų spalvos, todėl pravartu iš pradžių įsigyti mažą pakuotę norimos spalvos medienos apsaugos priemonės Supi Saunavaha ir išbandyti nepastebimoje vietoje, pvz., vidinėje suolo pusėje. Turėkite omenyje, kad spalva gali šiek skirtis priklausomai nuo medienos rūšies. Geriausia rinktis spalvą, kuri yra šiek tiek tamsesnė už esamą medienos spalvą.

Vandeninė medienos apsaugos priemonė su natūraliu vašku Supi Saunavaha“ yra trijų iš anksto paruoštų spalvų: juoda, balta ir pilka. Ją taip pat galima spalvinti bet kuria spalva pagal „Tikkurila“ lako ir beico spalvyną.

Apačioje rasite instrukciją, kaip vaškuoti pirties medieną.

pirties vaskavimas

Paruoškite

Jums reikės: medienos apsaugos priemonės su natūraliu vašku Supi Saunavaha, teptuko arba kempinės ir apsauginės plėvelės bei dažymo juostos grindims uždengti. Uždenkite šalia esančius paviršius, kurių nevaškuosite. Jei suolus galima išimti, vaškuokite juos ne pirtyje, taip bus lengviau vaškuoti sienas. Jei suolų neišnešite, uždenkite juos ir pirmiau vaškuokite sienas.

Išbandykite

Medienos rūšis turi įtakos vaškuoto paviršiaus spalvai, todėl iš pradžių išbandykite pasirinktos spalvos medienos apsaugos priemonę su natūraliu vašku Supi Saunavaha“ nepastebimoje vietoje.

Nuplaukite ir nušlifuokite

Pirties suolus ir sienas nuplaukite plovikliu „Supi Saunapesu“. Rankoms apsaugoti mūvėkite gumines pirštines. Plaukite naudodami šveistuką arba šepetį, ypač jei yra ankstesnės dangos likučių. Nuskalaukite visą paviršių ir leiskite jam visiškai išdžiūti. Jei yra atplaišėlių, pašlifuokite smulkiu šlifavimo popieriumi. Kruopščiai pašalinkite šlifavimo dulkes.

Svarbu! Jei vaškuojate seną pirtį, kurioje prisikaupė daug purvo, išvalykite ją iš anksto. Kruopščiai pašalinkite visą purvą ir gerai įkaitinkite pirtį. Ji turi išdžiūti likus dienai iki vaškavimo.

Vaškuokite

Padenkite pirties sienas ir suolus medienos apsaugos priemone su natūraliu vašku Supi Saunavaha“ vienu sluoksniu naudodami teptuką sintetiniais šereliais, kempinę arba poroloninį teptuką. Denkite ilgais potėpiais medienos plaušų kryptimi, po vieną arba dvi lentas iš karto.

Išdžiovinkite ir denkite kitą sluoksnį

Leiskite vaškuotam paviršiui džiūti visą parą. Jei reikia, po paros padenkite dar vienu plonu sluoksniu. Stenkitės, kad sluoksniai nebūtų stori, ypač vaškuodami suolus, nes pirčiai įkaitus dėl storo vaško sluoksnio jie gali būti karštesni nei paprastai.

Mėgaukitės

Įkaitinkite pirtį ir mėgaukitės!

Spalvinto vaško dangą po kurio laiko reikia atnaujinti, ypač apatinių suolų. Tai padaryti galite bet kada laikydamiesi tų pačių čia pateiktų nurodymų.

Šio straipsnio konsultantas – kompanijos „Tikkurila“ techninis patarėjas Mika Siirilä.

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt