Suteikite spalvų mažam būstui
Mikrobūstas – nebrangus ir tvarus pasirinkimas. Jame įprasta kūrybiškai išnaudoti erdvę stengiantis padaryti ją vizualiai patrauklią. Kurdami savo mikrobūsto interjerą anaiptol neturite rinktis vien šviesių spalvų.
Gyvenimas kompaktiškose sumaniai suprojektuotose erdvėse tapo madingu reiškiniu. Daugeliui mikrobūstas yra nebrangi ir tvari alternatyva, žavinti efektyviai išnaudota gyvenamąja erdve. Didmiesčių gyventojams įprasta gyventi gana nedidelio ploto butuose, tačiau mikrobūstai populiarūs ir užmiestyje – statomi maži namai, madinga įsikurti specialiai pritaikytuose kemperiuose.
Maksimalus funkcionalumas ir žavi spalvų gamą pavers maža gyvenamąją erdvę patogia ir jaukia. Jei vertinate paprastumą, įperkamumą ir tvarumą, kompaktiškas mikrobūstas – būtent tai, ko Jums reikia.
Kodėl madingos mažos gyvenamosios erdvės?
Kuriant mikrobūsto interjerą svarbu ne vien funkcionalumas. Gyvenantieji mažame būste kuria estetiškas erdves, pasižyminčias grynomis linijomis ir darnia spalvų gama. Šiuo metu vyrauja mikrobūsto erdvės suasmeninimo tendencija. Net ir maža gyvenamoji erdvė gali atspindėti būsto savininko asmenybę – tereikia pasitelkti spalvas, meno kūrinius ir dekoratyvinius elementus.
Ne tik baltas butas yra šviesus
Dažnai manoma, kad mažam butui tinka tik šviesūs balti atspalviai. Šviesūs paviršiai iš tiesų geriau atspindi šviesą, todėl norint kambaryje maksimaliai išnaudoti šviesos efektą ir sukurti didesnio kambario iliuziją verta rinktis šviesias spalvas. Šviesios spalvos vizualiai praplečia erdvę ir kambarys atrodo erdvesnis.
Vis dėlto nebūtina apsiriboti vien baltais atspalviais, galima rinktis ir kitas šviesias spalvas. Pavyzdžiui, galite išbandyti pilkšvą atspalvį turinčią rusvai gelsva spalvą „Driftwood“ (V484) arba rusvai gelsva spalvą su ryškiu auksiniu atspalviu „Expance“ (X394). Švelnios neutralios ir subtilios pastelinės spalvos sukurs erdvumo ir ramybės pojūtį.
Šviesus ir minimalistinis interjeras – ne vienintelis tinkamas pasirinkimas mikrobūstui. Jei mažame būste norite ryškių spalvų, skirkite joms pasirinktą jo dalį, o ne visą erdvę. Tinklaraštininkės @naakankoti nuotraukoje buto širdis yra maža virtuvė. Virtuvės spintelėms pasirinkta ryškiai mėlyna spalva „Ara“ (M354) padeda jas paslėpti ir išryškina erdvę. Skaisčiai mėlyna spalva „Sky“ (J356) nudažytas valgomojo stalas sujungia atskiras erdvės dalis į darnią visumą.
Jei mėgstate ryškias spalvas, nebijokite jų naudoti ir mažoje erdvėje. Pasirinkę vieną spalvą išlaikysite erdvės vientisumą. Tinklaraštininkė @hongankoristaja kompaktiško vaiko kambario sienas nudažė įdomia rusvai oranžine spalva „Beeswax“ (L396), pripildančia erdvę malonios šilumos.
Netgi mažas būstas gali būti spalvingas
Pagyvinkite mažą erdvę akcentinėmis spalvomis
Pagyvinę kompaktišką gyvenamąją erdvę akcentinėmis spalvomis pagerinsite net ir mažo buto išvaizdą, pvz., galite nebrangiai atnaujinti interjerą nudažę tik vieną sieną arba baldą.
Jei nenorite išlaidauti, nudažykite virtuvės spinteles arba kitus baldus. Nudažę akcentine spalva ne sienas, bet mažesnius elementus, žaviai atnaujinsite gyvenamąją erdvę nepadarydami interjero pernelyg ryškaus.
Šviesia pilkšvai žalsva spalva „Flannel“ (J446) nudažytos virtuvės spintelių durelės puikiai dera su švelnia sienų spalva „Merino“ (Y458). Jei norite labiau akį traukiančio spalvinio efekto, dekoruokite sieną ryškesnės spalvos elementais. Tinklaraštininkė @mustakoti šalia lovos stovinčią spintelę nudažė ramybę spinduliuojančia rausvai ruda spalva „Kestrel“ (L478), o fonui sukurti pasirinko švelnią pilkšvai žalsvą spalvą „Serpentine“ (V447).