Šviesiai dažyta svetainė

5 patarimai, kaip išsirinkti spalvą svetainei

Išsirinkti spalvą svetainei gali būti nelengva, nes reikia atsižvelgti į baldus ir kitus interjero elementus. Tinkamiausias spalvas savo svetainei Jums padės išsirinkti dažų „Tikkurila“ spalvynai, kuriuos rasite šiais dažais prekiaujančiose parduotuvėse.

Išsirinkti spalvą svetainei gali būti nelengva, nes reikia atsižvelgti į baldus ir kitus interjero elementus. Tinkamiausias spalvas savo svetainei Jums padės išsirinkti dažų „Tikkurila“ spalvynai, kuriuos rasite šiais dažais prekiaujančiose parduotuvėse.

5 patarimai, padėsiantys išsirinkti svetainės sienų spalvą

 

1. Kliaukitės savo skoniu

Tai, kas tinka vienam, nebūtinai tinka visiems. Kurdami svetainės spalvų gamą pagalvokite, kokia spalva Jums labiausiai patinka ir geriausiai atitinka Jūsų stilių, kokia spalva nudažę sienas jausitės puikiai. Tai Jūsų namai, ir jie turi džiuginti Jūsų širdį.

Jei norite suteikti sienoms reljefinį paviršių ir mėgstate išraiškingus interjero akcentus, išbandykite specialius efektus leidžiančius sukurti kompanijos „Tikkurila“ gaminius. Reljefinis paviršius ir įvairūs dekoravimo būdai leidžia pagyvinti netgi neryškias spalvas. Daugiau apie tai sužinosite polapyje „Dekoratyvinio dažymo vaizdo pamokos“.

2. Apgalvokite, kokią atmosferą norite sukurti 

Koks Jūsų svetainės apšvietimas? Kartu su spalva jis sukuria svetainės atmosferą. Kokį pojūtį norite sukurti: vėsos ir ramybės, šilumos ir minkštumo, jaukumo ar erdvės? Kai gerai apgalvosite, kaip norite jaustis būdami svetainėje, bus nesunku išsirinkti tinkamą spalvą.  

3. Jei yra galimybė, parsineškite spalvų pavyzdžius į svetainę

Jei yra galimybė, spalvą rinkitės toje aplinkoje, kur ji bus naudojama, – derinkite prie baldų, tekstilės gaminių ir kambario apšvietimo. Pajuskite, kokius jausmus ji Jums kelia ir kaip atrodo konkrečioje aplinkoje. Kai kuriose dažais „Tikkurila“ prekiaujančiose parduotuvėse galima įsigyti spalvų pavyzdžių kortelių (teiraukitės parduotuvėje).

4. Kokius dažus rinktis – blizgius ar matinius?

Pasirinkus visiškai matinius vidaus dažus „Harmony“ spalvos atrodys ramios ir švelnios. Jie puikiai tinka svetainei, nes jos sienų nereikia dažnai valyti.

Jei šeimoje yra mažų vaikų arba, pvz., augintinių, patartina rinktis blizgesnius dažus, nes jie praktiškesni. Pusiau matiniai arba matiniai dažai atsparesni valymui nei visiškai matiniai dažai.

5. Nevaržykite savęs  

Rinkitės sau ir savo šeimai, o ne kitiems patinkančią spalvą. Nebijokite žaisti spalvomis, juk sienų nebūtina dažyti visada ta pačia spalva, galite ją pakeisti pasikeitus Jūsų stiliui ar skoniui. Savo svetainės spalvų paletę galite papildyti arba sumažinti kada panorėję.

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt