Dangos pailgina medienos naudojimo trukmę

Dangos pailgina medienos naudojimo trukmę

Padengus medieną pramoniniu būdu realu tikėtis, kad dangos nereikės atnaujinti itin ilgai.

Kompanija „Tikkurila“ nuolat siekia, kad dengto paviršiaus naudojimo trukmė būtų kuo optimalesnė. Optimali mūsų gaminamų dangų sudėtis užtikrina medienos ilgaamžiškumą ir tausoja aplinką. Kita vertus, kuo aukštesnė medienos kokybė ir kuo geriau suprojektuotos konstrukcijos, tuo ilgiau danga saugos medienos paviršių.

Tinkamai pasirinkus dangas ir jas atnaujinant galima žymiai pailginti medinio pastato eksploatavimo trukmę. Tinkama danga padengta mediena ilgiau išlieka puikios būklės – tiek išvaizda, tiek konstrukcijos.

Tinkama medinių konstrukcijų apsauga didina jų patvarumą

Medinio paviršiaus patvarumą galima padidinti tinkamai apsaugant medines konstrukcijas. Pastato karnizai turėtų būti gana platūs (>600 mm), pamatai – gana aukšti (>300 mm), taip pat turi būti sumontuoti laštakiai. Vanduo į medieną dažniausiai įsiskverbia per jos galus, todėl labai svarbu juos padengti du kartus.

Dangos pailgina medienos naudojimo trukmę

Dengimo sąlygų svarba

Pramoninės dangos dengiamos kontroliuojamomis sąlygomis, t. y. dengimo metu medienos paviršiaus negali paveikti nei drėgmė, nei grybelis. Taigi padengus medieną pramoniniu būdu realu tikėtis, kad dangos nereikės atnaujinti itin ilgai

Tinkamai sumontuoti apsauginiai skardos lankstiniai ir už dailylenčių paliktas oro tarpas neleidžia pastato konstrukcijoms sudrėkti. Statybvietėje laikomą medieną taip pat reikia apsaugoti nuo drėgmės ir saulės, būtina užtikrinti oro cirkuliaciją.

Kompanijos „Tikkurila“ gaminami serijos „Ultra Pro“ dažai sudaro reikiamo storio dangą ir ilgai saugo padengtą paviršių nuo atmosferos poveikio, drėgmės, saulės bei purvo. Juos naudojant medienos nereikia perdažyti ilgiau nei naudojant kitus rinkoje esančius dažus.

Nykoping
Riksbyggen

Ilgiau nereikia perdažyti – labiau tausojama aplinka

Kai dažyto paviršiaus ilgiau nereikia perdažyti, pailgėja jo eksploatavimo trukmė. Tai reiškia, kad:

  • Sunaudojama mažiau dažų
  • Mažiau teršiama aplinka
  • Dažytam paviršiui reikia mažiau priežiūros

Kompanijos „Tikkurila“ gaminamos medienos dangos veiksmingai saugo medinius paviršius. Jos pailgina jų eksploatavimo trukmę ir jų ilgai nereikia atnaujinti.

Kaip kuo ilgiau išlaikyti gerą medinių paviršių būklę

Dengiamos medienos drėgnis turi neviršyti 18 proc. Aplinkos, medienos ir dengiamo paviršiaus temperatūra turi būti ne mažesnė kaip +5 °C, santykinis oro drėgnis turi neviršyti 80 proc. – taip pat ir dangai džiūstant. Niekuo nedengtą medieną reikia kuo greičiau nugruntuoti – apsaugoti nuo pelėsio, grybelio ir mėlynų dėmių atsiradimo.

Norint, kad dangos ilgai nereikėtų atnaujinti, medieną reikia kuo anksčiau nugruntuoti ir padengti. Dėl atmosferos poveikio medienos paviršius po kelių mėnesių ima šiauštis, tad kuo ilgiau ji būna nedengta, tuo didesnė tikimybė, kad danga prasčiau sukibs su paviršiumi.

Dažų dangos storis turi būti ne mažesnis kaip 80 μm, taip pat juose turi būti pakankamas pigmentų kiekis, kad medinis paviršius bus tinkamai apsaugotas. Gruntuojant medieną pramoniniu būdu paprastai dengiamas labai plonas grunto sluoksnis, tad statybvietėje ją reikia padengti dviem dažų sluoksniais.

Medinių paviršių apsaugai ir apdailai būtina naudoti tinkamus gaminius – tik taip galima užtikrinti, kad jų dangos ilgai nereikės atnaujinti. 

Domitės medienos dangomis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir sužinosite visas mūsų naujienas.

Naujienlaiškio prenumerata
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt