Akmenėje – rekordinė plyno lauko investicija Lietuvoje

Lyderiaujanti Baltijos šalyse medienos perdirbimo bei baldų gamybos grupė „Vakarų medienos grupė“ (VMG grupė) baigė statyti medienos drožlių plokščių gamyklą Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).
Apie projektą

Naujosios plokščių gamyklos metiniai pajėgumai sieks 600 tūkst. kub. metrų. Joje darbuosis 140 žmonių, daugiausia automatizuotų staklių operatoriai. Galutinai užbaigusi plėtrą, grupė čia iš viso ketina sukurti apie 1 tūkst. darbo vietų. Įmonės atstovai tikina, kad į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą VMG grupė investavo apie 1 mln. eurų.

„Tvarus investavimas yra strateginė VMG grupės kryptis: nauja gamykla Akmenėje iškilo kaip vienas iš VMG grupės strateginių investicinių projektų. Tai rekordinė plyno lauko investicija Lietuvoje ir viena galingiausių gamyklų Europoje, kurios kuriama vertė ilgainiui atsispindės ir Lietuvos ekonominiuose rodikliuose, – sako įmonės atstovė Gerda Šešplaukytė. – Be to, dėl savo pajėgumų ir unikalios gamybos technologijos gamykla suteiks reikšmingą impulsą statybų, baldų, medienos perdirbimo ir kitiems esminiams šalies verslo sektoriams. Tad galime sakyti, kad sėkmingas tokio investicinio projekto įgyvendinimas žymi ne tik VMG grupės, bet ir šalies pažangą.“

Pasak jos, Akmenės regionas VMG grupės projekto plėtrai pasirinktas dėsningai. Pirmiausia dėl glaudaus bendradarbiavimo su vietos savivalda: jų pastangomis buvo sukurta palanki investicinė terpė, užtikrintas palaikymas, jaučiamas per visą projekto įgyvendinimo laiką. Beje, dėl itin didelės reikšmės VMG projektui Akmenėje suteiktas regioninės svarbos statusas.

Anot įmonės atstovės, statybų metu reikėjo išpildyti ypač aukštus tarptautinius reikalavimus, preciziškai užtikrinti tvaraus investavimo standartų laikymąsi: gamykla šiuo metu visiškai atitinka nacionalinius ir tarptautinius poveikio aplinkai bei aplinkosaugos standartus.

Techninės priežiūros vykdytojos UAB „Larvita“ direktorius Vitalius Kuchalskis mano, kad visus projektinius sprendimus 100 % pavyko įgyvendinti dėl profesionalios ir darnios komandos – nuo projekto autorių, rangovų iki techninės priežiūros specialistų. Pavyzdžiui, gamykloje montuojant technologinę įrangą, pagrindinis sėkmingai įveiktas iššūkis buvo konstrukcijų montavimo bei gamybos tikslumas, nes technologinių pamatų įrengimui buvo keliami labai aukšti (+/–0,5 mm) tikslumo reikalavimai.

„Naujoje gamykloje gaminama ypač plona, 3 mm storio plokštė – tokios produkcijos gamybai reikalinga unikali technologija, kuriai sukurti ir įdiegti pasitelkėme tarptautinius partnerius – Vokietijos inovacijų kūrėjus „Siempelkamp“. Jie sukurtas technologijas gamykloje įdiegė šių metų viduryje“, – teigia G. Šešplaukytė.

Pasak jos, pavyko sėkmingai išvystyti reikiamą infrastruktūrą, pati statybų eiga buvo sklandi. Daugiau nei 70 proc.visų statybos darbų savo jėgomis atliko generalinis projekto rangovas – UAB „Kalvasta“. Be to, jie sugebėjo sklandžiai koordinuoti itin didelį objekte dirbusių įmonių skaičių: tinkamai sudarė darbo grafikus, stebėjo statybų proceso eigą, todėl buvo išvengta nesklandumų. UAB „Kalvasta“ užtikrino efektyvią tarpusavio komunikaciją su kitomis objekte dirbusiomis įmonėmis: visa informacija iš projektuotojų ir užsakovų buvo perduodama per generalinį rangovą.

Nuotrauka „Structum“.
Apdailai – gerai žinomi prekių ženklai

Gamyklos administracinio pastato interjerui pasirinkti aukštos kokybės, profesionalių dažytojų ypač mėgstami dažai „Vivacolor Wall 7“. Tai plaunami matiniai sienų dažai, išsiskiriantys gera dengiamąja geba, puikiai sukimbantys su dengiamu paviršiumi. Lengva dažyti, dažant nevarva ir netyška.

Be to, šie dažai užtikrina, kad sienų dangą būtų lengva atnaujinti esant smulkiems pažeidimams ir nereikėtų perdažyti viso paviršiaus. „Vivacolor Wall 7“ atlaiko > 10 tūkst. šveitimo ciklų (SFS 3755), todėl puikiai tinka įvairios paskirties patalpoms.

Nuotrauka „Structum“.

Kompanija „Tikkurila“ pasiūlė sprendimą ir metalo konstrukcijoms – jos pramoniniu būdu dažytos dažais „Tikkurila Temadur SC-F 50“. Atsižvelgiant į pastato paskirtį, labai svarbu, kad dažai būtų atsparūs atmosferos poveikiui ir dilimui.

„Tikkurila Temadur SC-F 50“ – dvikomponenčiai, greitai džiūstantys, pusiau blizgūs poliuretaniniai dažai su antikoroziniais pigmentais ir alifatinio izocianato kietikliu. Šiuo produktu dengti paviršiai yra lengvai valomi, ilgai išlaiko spalvą ir blizgesį, neblunka veikiami tiesioginių saulės spindulių.

Kompanijos „Tikkurila“ siūlomi gaminiai ir sistemos atitinka pasaulinį plieninių konstrukcijų apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Šio standarto 5 skirsnis nustato, kokios apsauginių dangų sistemos turi būti naudojamos esant aplinkos koroziškumo kategorijoms C2, C3, C4 ir C5. Šis standartas taip pat nustato patvarumo kategorijas H, M, L ir VH, kurios rodo, kada dažų dangą reikia atnaujinti.

Nuotrauka „Structum“.
 
Pilną straipsnį kviečiame skaityti portale Structum“.

 

pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt