Suomijos medienos pramonės šedevras

Suomijos medienos pramonės šedevras

Kompanijos „Tikkurila“ patirtis padėjo rasti tinkamą sprendimą atnaujinant medines Helsinkio olimpinio stadiono lubas.

Įmonė „Aureskosken Jalostetehdas“ tiekė iš medienos-betono kompozito pagamintas lubų dailylentes renovuojamam Helsinkio olimpiniam stadionui. Renovacija buvo baigta 2020 metų rudenį. Renovuojant šį kultūriniu ir istoriniu požiūriu vertingą statinį kaip efektingas architektūros elementas buvo naudojama mediena, dėl šio sprendimo atnaujintas stadionas pelnė ne vieną apdovanojimą. Stadiono lubos – tikras Suomijos medienos pramonės šedevras.

Tikkurila Pinja Indeep
olympic stadium

Tinkamos spalvos parinkimas ir gerai organizuotas tiekimas

Įmonė „Aureskosken Jalostetehdas“ Helsinkio olimpinio stadiono luboms pristatė beveik 15 000 m2 medienos-betono kompozito dailylenčių. Tokio mąsto renovacija – unikalus reiškinys Suomijoje.

„Kompanija „Tikkurila“ – viena mūsų medžiagų tiekėjų. Atnaujinant Helsinkio olimpinio stadiono lubas ji išbandė savo gaminius ir patvirtino, kad jie tinka mūsų gaminamoms medienos-betono kompozito dailylentėms“, – sako įmonės „Aureskosken Jalostetehdas“ gamybos vadovas Juha Koksalo. 

Įmonės „Aureskosken Jalostetehdas“ pagamintos medinės lentjuostės buvo padengtos kompanijos „Tikkurila“ permatoma medienos danga, išbandyta jos laboratorijoje. Pagal pavyzdį, paimtą iš senų Helsinkio olimpinio stadiono lubų, „Tikkurila“ pagamino būtent tokio atspalvio dangą, kokio reikalavo architektas. Ji taip pat padidino savo gamybos pajėgumą, kad galėtų patenkinti šio didžiulio projekto poreikius.

„Remiantis kompanijos „Tikkurila“ atliktais bandymais buvo parinkta lubų dailylentėms tinkama danga, o klientui buvo pasiūlytas jo pageidaujamas atspalvis. Šia permatoma danga dailylentės buvo padengtos mūsų gamykloje“, – sako Koksalo.

Greitai augančiai įmonei buvo nemenkas iššūkis gauti reikiamą žaliavų kiekį. Dėl spartaus Olimpinio stadiono lubų atnaujinimo tempo buvo nelengva užtikrinti nenutrūkstamą žaliavų pristatymą.

Koksalo džiaugiasi kompanijos „Tikkurila“ gerai organizuotu tiekimu ir vykdant projektą suteiktomis konsultacijomis.

„Tikkurila“ mielai mums pagelbėjo – sutiko išbandyti projektui tinkamas dangas. Mes naudojame kelias skirtingas kompanijos „Tikkurila“ specialistų rekomenduotas medienos dangas, tinkamas tiek mūsų gaminiams, tiek mūsų gamybos linijai. Taip pat nuolat išbandome naujus kompanijos „Tikkurila“ gaminius.
Juha Koksalo

Techninė kompetencija ir 10 000 litrų medienos dangos

Senos Olimpinio stadiono lubos taip pat buvo dengtos kompanijos „Tikkurila“ dangomis, todėl jos specialistams buvo lengva parinkti architekto reikalavimus atitinkantį prie naujų konstrukcijų derantį atspalvį. 

„Šiam projektui mes sukūrėme visiškai naują atspalvį – tokio anksčiau mūsų spalvynuose nebuvo. Taip pat pasiūlėme atmosferos poveikiui atsparią ir puikiai su dengiamu paviršiumi sukimbančia dangą – būtent tai, ko reikėjo“, – sako kompanijos „Tikkurila“ atstovas Mika Peltola. 

Reikėjo atsižvelgti į tai, kad medienos-betono kompozitas neturi specifinės spalvos. Iš pradžių iš medienos-betono kompozito pagamintos dailylentės buvo padengtos bespalvio vandeninio medienos antiseptiko sluoksniu, po to – dviem nuspalvintos dažyvės sluoksniais. Toks derinys užtikrino gerą dangos sukibimą su dengiamu paviršiumi, atsparumą atmosferos poveikiui ir spalvos patvarumą. 

„Nors ir turime didelę patirtį, gamindami stadiono lubų dailylentes turėjome būti ypač atidūs dėl išskirtinio objekto dydžio", – tęsia Mika Peltola. 

Kai gamykloje dideliu tempu buvo pradėtos gaminti lubų dailylentės, kompanija „Tikkurila“ turėjo užtikrinti reikiamą savo gamybos pajėgumą ir žaliavų tiekimą. 

„Mūsų gamybos pajėgumas 6 mėnesius buvo padidintas, kad atitiktų projekto poreikius. Iš medienos-betono kompozito pagamintoms stadiono dailylentėms buvo sunaudota 10 000 litrų specialaus atspalvio dangos. Dabar šį naują atspalvį bus galima naudoti ir kitiems objektams“, – sako Mika Peltola.

Olimpinis stadionas

 

 

Pusiau permatoma lubų dailylenčių spalva atitinka stadiono išvaizdą

Medžiagos šiam projektui buvo atrenkamos itin kruopščiai, nes buvo labai svarbu, kad jos atitiktų daugiau nei 36 000 vietų turinčio stadiono gaisrinės saugos reikalavimus. Įmonės „Aureskosken Jalostetehdas“ pagamintos medienos-betono kompozito dailylentės puikiai atitiko šiuos reikalavimus – net nebereikėjo įrengti automatinės gaisrų gesinimo sistemos. Iš medienos-betono kompozito pagamintos dailylentės taip pat yra ganėtinai tvirtos, todėl jas buvo galima priveržti varžtais.

Net ir priešgaisrine danga padengta paprasta mediena būtų atitikusi reikalaujamą gaisrinės saugos klasę, tačiau medienos-betono kompozito pranašumas yra tas, kad jo dangos nereikės atnaujinti.

Niekuo nepadengtos medienos-betono kompozito dailylentės ilgainiui būtų papilkėjusios, tačiau architektas norėjo, kad jos būtų padengtos bendrą stadiono išvaizdą atitinkančia pusiau permatomos spalvos danga.

„Mūsų laboratoriniai bandymai patvirtino, kad mūsų pasiūlyta danga taip pat tinka stadionui dėl to, jog yra atspari atmosferos poveikiui“, – sako kompanijos „Tikkurila“ svarbių klientų aptarnavimo vadybininkas Mika Peltola.

Sklandus abiejų kompanijų bendradarbiavimas užtikrino šio svarbaus projekto sėkmę. Ilgametė įmonės „Aureskosken Jalostetehdas“ patirtis, įgyta gaminant aukštos kokybės medines dailylentes, ir kompanijos „Tikkurila“ specialistų pramoninių medienos dangų išmanymas padėjo rasti patikimą ilgalaikį sprendimą.

Olimpinio stadiono renovacija – reikšmingas projektas Suomijos statybos istorijoje. Stadionas jau laikomas vienu gražiausių pasaulyje, šis nacionalinis monumentas po renovacijos tapo dar didingesnis.

Norite sužinoti daugiau apie mūsų dangas? Kompanijos „Tikkurila“ specialistai visada pasirengę padėti Jums išsirinkti tinkamas dangas ar rasti tinkamą sprendimą.

Susisiekti su ekspertais
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt