Lauttasaari bridge

Tilto Helsinkyje renovacija patikėta patyrusiai Lietuvos įmonei

Dažais padengtas 12 900 m² plotas, sunaudota 10 000 litrų kompanijos „Tikkurila“ dažų.

1969 m. pastatytas Lautasario tiltas jungia Helsinkio centrą su Lautasario sala. Po 50 metų eksploatacijos šį 23,5 metrų pločio 317 metrų ilgio sijinį tiltą dėl prastos būklės nuspręsta renovuoti. 2019 m. rugpjūtį prasidėjusi ir ilgiau nei metus trukusi tilto renovacija buvo baigta 2021 m. birželį. Tilto remontinį dažymą atliko šios srities profesionalai – Lietuvos įmonė „Švykai“, kuriai dėl nepriekaištingos darbų kokybės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje patikimi sudėtingi metalinių konstrukcijų dangos atnaujinimo projektai.

Lauttasaari bridge

10 000 litrų dažų

Aukšto koroziškumo aplinkoje eksploatuojamas svarbias miesto dalis jungiantis tiltas, kuriam kasdien tenka atlaikyti didelius transporto ir pėsčiųjų srautus, buvo stipriai paveiktas korozijos. Įmonės „Švykai“ specialistai atliko visų metalinių tilto konstrukcijos elementų srautinį valymą, abrazyvo surinkimą ir dažymą, taip pat atkūrė korozijos paveiktų vidinės tilto dalies vietų dangą. Visi valymo ir dažymo darbai buvo atlikti vietoje. Dažais padengtas 12 900 m² plotas, sunaudota 10 000 litrų kompanijos „Tikkurila“ dažų.

Tilto išorei ir pakeliamajam mechanizmui buvo naudojama 5 sluoksnių, o vidui – 3 sluoksnių poliuretaninė dengimo sistema. Poliuretaninės dengimo sistemos skirtos atšiauraus klimato veikiamiems plieniniams paviršiams, jas galima naudoti tiek lauko sąlygomis, tiek dažyklose. 

 

Norint užtikrinti reikiamas tilto dangos savybes būtina naudoti išbandytus ir patikrintus gaminius. Mes pasitikime kompanijos „Tikkurila“ gaminiais, užtikrinančiais ilgą dangos eksploatacijos laikotarpį ir estetišką išvaizdą
pastebi UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas.

Patikima plieninių konstrukcijų danga

Plieninių tilto konstrukcijų danga turi būti ne tik patvari, bet ir užtikrinti optimalią apsaugą nuo atšiauraus klimato, vėjo, kritulių ir koroziją galinčios sukelti drėgmės.

Tiltas – svarbi susisiekimo infrastruktūros dalis. Jis turi patikimai tarnauti dešimtmečius, todėl ne tik jo konstrukcijai, bet ir dangai keliami itin aukšti reikalavimai. Kad danga suteiktų optimalią apsaugą nuo korozijos, ne mažiau svarbu kruopščiai paruošti dengiamą paviršių ir pasirinkti tinkamą dengimo sistemą atsižvelgiant į aplinkos koroziškumą“, – sako kompanijosTikkurila“ pardavimo vadybininkas Povilas Kvajauskas.

Lauttasaari bridge

Ypač gerai blizgesį ir spalvą išlaikančios dengimo sistemos

Dvikomponenčiai mažoje temperatūroje kietėjantys didelį sausąjį likutį turintys modifikuoti epoksidiniai dažai su aliuminio pigmentais „Temabond WG 200“ puikiai prilimpa prie srautinio valymo įranga arba rankiniu būdu nuvalyto plieno ir sudaro didelio tankio dangą, atsparią chemikalams bei trinčiai. Dvikomponenčiai pusiau blizgūs poliuretaniniai dažai su alifatinio izocianato kietikliu „Temathane 50“ pasižymi labai geru atsparumu atmosferos poveikiui ir trinčiai. Jie patvarūs ir lengvai valomi, nekreidėja ir gerai išlaiko spalvą bei blizgesį.

Tilto vidaus dengimo sistema Tilto išorės dengimo sistema
„Temabond WG 200“    2x100 µm
„Temathane 50“            50 µm
Bendras storis              250 µm
„Temazinc 77“             40 µm
„Temacoat Primer“      2x90 µm (skirtingų spalvų)
„Temathane PC 50“    2x50 µm KY10
Bendras storis            320 µm

Dvikomponentis cinko prisotintas epoksidinis gruntas su poliamidiniu kietikliu „Temazinc 77“ suteikia plienui katodinę apsaugą, naudojamas atšiauraus klimato veikiamiems plieniniams paviršiams gruntuoti prieš dengiant juos epoksidiniais ir poliuretaniniais dažais. Dvikomponenčiai derva modifikuoti epoksidiniai dažai su antikoroziniais pigmentais „Temacoat Primer“ gerai sukimba su plieniniais, cinkuotais ir aliumininiais paviršiais, naudojami atmosferos, mechaniškai ir chemiškai veikiamiems paviršiams gruntuoti ir kaip tarpinis sluoksnis. Poliuretaniniai dažai „Temathane PC 50“ – puikus pasirinkimas, kai reikia atmosferos poveikiui ir dilimui atsparios viršutinio sluoksnio dangos, ypač gerai išlaikančios blizgesį ir spalvą.  

Norite sužinoti daugiau apie mūsų dangas? Kompanijos „Tikkurila“ specialistai visada pasirengę padėti išsirinkti Jums tinkamus gaminius ir dengimo sistemas.

Susisiekti su ekspertais
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt