Daugiabučio fasado apdaila

Unikali aukščiausio pasaulyje modulinio medinio daugiabučio fasado apdaila

Įspūdingos daugiabučio „Hoas Tuuliniitty“ fasadą dengiančios kryžmai sluoksniuotos medienos dailylentės (CTL) – tai ilgo įmonės „Siparila“ gaminių tobulinimo rezultatas. Šio aukštai iškilusio medinio daugiabučio fasado dailylentės padengtos nuo atmosferos poveikio saugančiais kompanijos „Tikkurila“ dažais „Ultra Pro“.

2021 m. vasarą Tapiolos centre, Espe, baigtas statyti didžiulis medinis daugiabutis, kurį sudaro 154 vieno kambario ir 11 šeimoms skirtų butų.

13 aukštų daugiabutis „Hoas Tuuliniitty“, kurį pastatė Helsinkio regiono studentų būsto fondas, yra aukščiausias medinis modulinis daugiabutis pasaulyje. Kuhme esančioje įmonės „Elementti-Sampo“ gamykloje pagaminti ir įrengti, įskaitant buities techniką, daugiabučio moduliai buvo atgabenti į Espą ir sumontuoti statybvietėje.

HOAS
Veikkos Hännikäineno nuotrauka

Šio medinio modulinio daugiabučio fasado apdailai pasirinktos naujos kryžmai sluoksniuotos medienos dailylentės (CTL) – tik 20 mm storio, montuojamos naudojant paslėptus tvirtinimo elementus. Įmonės „Siparila“ sukurtos fasado dailylentės „Platta“ tinka įvairiems fasadams ir paspartina statybos eigą. Šias trisluoksnes kryžmai sluoksniuotos eglės medienos dailylentes lengva montuoti, be to, jos labai patvarios.

„Nusprendėme naudoti kryžmai sluoksniuotos medienos dailylentės, nes tokia mediena itin funkcionali ir mažiausiai plečiasi bei traukiasi. Dailylentės „Platta“ yra plačios tarsi plokštės, jomis dengtas fasadas atrodo įspūdingiau nei dengtas siauresnėmis dailylentėmis. Be to, šių dailylenčių montavimas vyksta sparčiai, nes jos yra lengvos“, – sako įmonės „Siparila“ pardavimo vadovas Olli Prättälä.

Naujoviškos fasado dailylentės buvo padengtos patikima danga

Įmonės „Siparila“ gamykloje fasado dailylentės buvo padengtos dažais, saugančiais jas nuo drėgmės ir UV spindulių poveikio. Paslėptasis dailylenčių tvirtinimas dar labiau padidina jų ilgaamžiškumą, nes vanduo ir nešvarumai neprasiskverbs į medieną pro medsraigčių galvutes ir jos nepažeis.

„Dailylentės, montuojamos naudojant paslėptąjį tvirtinimą, idealiai tiko šiam pastatui. Kai tvirtinant nepažeidžiama dailylenčių dažų danga, jos būna žymiai atsparesnės atmosferos poveikiui“, – sako Prättälä.

Įmonę „Siparila“ ir kompaniją „Tikkurila“ sieja ilgalaikė partnerystė. Funkcionali unikalaus daugiabučio „Hoas Tuuliniitty“ fasado danga – bendrų jų eksperimentų rezultatas.

Daugiabučio fasado apdaila
Kartu su kompanija „Tikkurila“ mes išbandėme kelias skirtingas dengimo sistemas ir nusprendėme dengti dailylentes trimis dažų „Ultra Pro 30“ sluoksniais. Tokia danga užtikrina tinkamiausią apsaugą nuo atmosferos poveikio, be to, ją galima dengti gamykloje. Dengimo sistema – tai kelių elementų derinys, ir mes pasitikime mūsų partnerio pasiūlytu sprendimu. Dažai „Ultra Pro“ pramonėje naudojami jau seniai ir yra puikiai vertinami. Kompanija „Tikkurila“ taip pat pasitikėjo mūsų gaminiu. Mūsų bendradarbiavimas – natūralus ir naudingas.
Įmonės „Siparila“ pardavimo vadovas Olli Prättälä

Mes atlikome daug dengimo sistemos bandymų, kad įsitikintume, jog ji tinka kryžmai sluoksniuotos medienos dailylentėms. Dažai „Ultra Pro“ gerai sukimba su mediena ir išlieka elastingi netgi esant šaltam orui. Veikiama drėgmės mediena plečiasi visomis kryptimis, todėl dažų danga turi būti elastinga, kad plėstųsi kartu su ja. Pagrindas, prie kurio pritvirtintos fasado dailylentės, taip pat padengtas dažais „Ultra Pro“, kad drėgmė lėčiau prasiskverbtų į medieną“, – sako kompanijos „Tikkurila“ medienos pramonės dangų svarbių klientų vadybininkas Joni Repo.

HOAS Tuulinniitty

Įspūdingas fasadas – dailus ir patvarus

Daugiabučio „Hoas Tuuliniitty“ fasadas turi atlaikyti stiprų vėją ir atmosferos poveikį. Be to, šio puikioje vietoje Tapiolos centre pastatyto medinio daugiabučio fasadas turi vertikalių elementų, kad dar labiau trauktų akį.

„Pastato fasado išvaizdą lėmė tiek techniniai, tiek estetiniai reikalavimai. Dailylenčių struktūra, jų danga ir pasirinktas tvirtinimo būdas saugo fasadą nuo atmosferos poveikio. Pavyzdžiui, dėl paslėptojo tvirtinimo nėra plyšių ir angų, kuriose galėtų kauptis drėgmė“, – sako pastatą projektavęs įmonės „Arkkitehtipalvelu“ architektas Jukka Turtiainenas.

„Tai aukštas, gana masyvus pastatas, stovintis gerai matomoje vietoje. Fasadui reikėjo vertikalių elementų, spalvų ir išraiškingos konstrukcijos. Iš pradžių su konstruktoriumi buvome nutarę naudoti storas horizontalias medines dailylentes ir plienines plokštes, bet rinkoje kaip tik laiku pasirodė įmonės „Siparila“ dailylentės ir mes nusprendėme plienines plokštes pakeisti kryžmai sluoksniuotos medienos dailylentėms. Jos atitinka inžinerinius reikalavimus ir mediniam pastatui suteikia estetinę vertę“, – sako Turtiainenas.

Medinių pastatų populiarumas auga

Prättälä ir Turtiainenas pastebi, kad mediniai pastatai darosi vis populiaresni. Būdama tvari ir atsinaujinanti statybinė medžiaga, leidžianti kurti patogią gyvenamąją aplinką, mediena ateinančiai metais bus naudojama vis dažniau ir įvairiau.

„Pastaruoju metu medienos paklausa labai didelė. Mes turime penkias gamyklas ir daug investavome, kad padidintume jų pajėgumą. Taip pat daug medienos eksportuojame“, – sako Prättälä.

„Mediniai pastatai statomi vis dažniau. Medinės gyvenamųjų pastatų konstrukcijos turi daug gerų savybių, pvz., leidžia išvengti šilumos tiltelių, be to, galima įvairesnė pastatų konstrukcija. Architektūriniu požiūriu mediena jau atveria, o ne riboja galimybes“, – teigia Turtiainenas.

Norite sužinoti daugiau apie mūsų dangas?
Susisiekti su ekspertais
pridėta į norų sąrašą.
pašalinta iš norų sąrašo.
lt